براساس نظام رتبه‌بندی یو اس نیوز

دانشگاه تهران همچنان صدرنشین دانشگاه‌های کشور است

تعداد بازدید:۱۱۳۰
دانشگاه تهران، بر پایه ویرایش ۲۰۲۰ رتبه‌بندی بهترین دانشگاه‌های جهان توسط یو اس نیوز، همچنان صدرنشین دانشگاه‌های کشور است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، در این رتبه‌بندی امتیاز و رتبه جهانی ۳۱ دانشگاه ایران اعلام شده است که دانشگاه تهران با امتیاز ۴, ۵۲ و رتبه جهانی ۴۰۵ صدرنشین دانشگاه‌های کشور است.

‌‌‌‌‌‌‌

هم‌چنین بر اساس این اعلام، دانشگاه آزاد اسلامی ایران با امتیاز ۵, ۵۰ و رتبه جهانی ۴۵۴، دانشگاه صنعتی شریف با امتیاز ۸, ۴۵ و رتبه جهانی ۵۹۱ و دانشگاه صنعتی اصفهان با امتیاز ۷, ۴۵ و رتبه جهانی ۵۹۵ بعد از دانشگاه تهران قرار گرفته‌اند.

رتبه‌بندی بهترین دانشگاه‌های جهان برای فهم بهتر مقایسه موسسه‌ها در جهان پدید آمده است. این نظام به رتبه‌بندی ۱۵۰۰ مؤسسه برتر از ۸۰ کشور جهان پرداخته است. در این رتبه‌بندی شاخص‌هایی چون آوازه جهانی و منطقه‌ای پژوهشی، تعداد انتشارات، کتاب‌ها، همایش‌ها، تأثیر استنادی تعدیل شده، نسبت همکاری جهانی، تعداد انتشارات در میان ۱۰ درصد انتشارات با کیفیت، نسبت همکاری جهانی، تعداد مقاله‌های پر استناد در میان یک درصد انتشارات با کیفیت و نسبت مقاله‌های پر استناد در میان یک درصد انتشارات با کیفیت لحاظ شده است.


( ۱۲ )

نظر شما :