افتتاح سومین نمایشگاه دستاوردهای اجرایی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی، پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری در حوزه مدیریت سبز

تعداد بازدید:۱۲۰۵
سومین نمایشگاه دستاوردهای اجرایی دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزشی، پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری در حوزه مدیریت سبز با همکاری اجرایی و حضور دانشگاه تهران در محل سازمان برنامه و بودجه کشور افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از دفتر مدیریت سبز، این نمایشگاه ۲۰ مهرماه ۱۳۹۸، با حضور دکتر محمدباقر نوبخت، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، دکتر عیسی کلانتری، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست، دکتر منصور غلامی، وزیر علوم تحقیقات و فناوری و دکتر محمدتقی نظرپور، معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارتخانه و مدیران و مسئولان حوزه مدیریت سبز دانشگاه در محل سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد.
در این نمایشگاه، پروژه‌های متعددی در حوزه‌های مختلف مدیریت سبز از جمله بهینه‌سازی مصرف انرژی، انرژی‌های تجدیدپذیر، مدیریت آب، پساب و پسماند و توسعه فضای سبز همساز با اقلیم، در جهت حفظ منابع و حفاظت از محیط‌زیست با بهره‌گیری از توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان و سایر بخش‌های دانشگاه‌های کشور ارائه شده است.
دانشگاه تهران علاوه بر فعالیت به‌عنوان همکار اصلی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در برگزاری این نمایشگاه، برخی از دستاوردهای حوزه مدیریت سبز خود را در بخش‌های مختلف دانشگاه از جمله اداره کل طرح‌های عمرانی و پشتیبانی ارائه کرده است.
بخشی از فعالیت‌ها و محصولات مرتبط با موضوع نمایشگاه از پردیس‌ها و دانشکده‌های مختلف دانشگاه نیز در قالب غرفه مستقل و متمرکز دانشگاه در این نمایشگاه ارائه و به نمایش گذاشته شده است. دفتر مدیریت سبز دانشگاه خواهد کوشید برخی از این دستاوردهای اجرایی را در طول زمان برگزاری نمایشگاه، از طریق وب سایت دانشگاه معرفی کند.
سومین نمایشگاه دستاوردهای اجرایی دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزشی، پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری در حوزه مدیریت سبز، از ۲۰ تا ۲۳ مهر ۱۳۹۸ برای بازدید علاقه‌مندان در محل سازمان برنامه و بودجه کشور برقرار است.


( ۳ )

نظر شما :