پنجمین جلسه هم‌اندیشی شوراهای نظارت و ارزیابی سراهای دانشجویی غیردولتی سراسر کشور برگزار شد

۳۱ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۴:۳۵ کد : ۹۴۵۷ اخبار اخبار دانشجویی
تعداد بازدید:۴۴۷
پنجمین جلسه هم‌اندیشی شوراهای نظارت و ارزیابی سراهای دانشجویی غیردولتی، ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ به میزبانی دانشگاه تهران برگزار شد.
پنجمین جلسه هم‌اندیشی شوراهای نظارت و ارزیابی سراهای دانشجویی غیردولتی سراسر کشور برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از معاونت دانشجویی، این نشست با حضور دکتر ناصر مطیعی، رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر فریبرز سجادی، معاون امور دانشجویان صندوق رفاه و جمعی از معاونان دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور به‌عنوان اعضای شوراهای نظارت و ارزیابی سراهای دانشجویی غیردولتی و با هدف بازنگری آئین‌نامه سراهای دانشجویی غیردولتی و استفاده از نقطه‌نظرات اعضای شوراهای نظارت و ارزیابی استان‌های سراسر کشور در تالار امیرکبیر دانشگاه تهران برگزار شد.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، برگزاری این سلسله نشست‌ها و بازنگری آئین‌نامه سراهای غیر دولتی را در جهت کمک به دانشگاه‌ها و تقویت ارائه خدمات بهتر به دانشجویان به‌ویژه دانشجویان نوبت دوم حائز اهمیت برشمرد.
ارائه گزارش عملکرد شوراهای نظارت و ارزیابی، هم‌اندیشی درباره مشکلات و موانع موجود، بررسی موضوع آئین‌نامه جدید اجرایی تأسیس و اداره سراهای دانشجویی غیردولتی از جمله مباحث مطرح در این نشست بود.
بر اساس گزارش عملکرد ارائه شده از سوی صندوق رفاه، در حال حاضر در مناطق ۱۰ گانه کشوری حدود ۳۶۳ مجوز برای سراهای دانشجویی غیردولتی صادر شده است که به تفکیک استان‌ها بیشترین مجوز صادره به ترتیب مربوط به استان‌های آذربایجان شرقی، تهران، فارس، مازندران و اصفهان بوده است. هم‌چنین فعال‌ترین استان‌ها در ارسال گزارش‌های مستمر به ترتیب شامل استان‌های خراسان رضوی، تهران، آذربایجان‌غربی، مرکزی و سمنان است.


نظر شما :