مدیر کل برنامه‌ریزی و نظارت پژوهشی دانشگاه تهران؛

مرکز مالکیت فکری دانشگاه تهران، گامی در جهت اجرای طرح حمایت از ترویج مالکیت فکری است

۲۰ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۲:۱۲ کد : ۹۰۰۸ اخبار اخبار پژوهشی
تعداد بازدید:۱۷۰۱
مدیر کل برنامه‌ریزی و نظارت پژوهشی دانشگاه تهران، مرکز مالکیت فکری دانشگاه تهران را گامی در جهت اجرای طرح حمایت از ترویج مالکیت فکری توصیف کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر محمدرضا نقوی، مدیر کل برنامه‌ریزی و نظارت پژوهشی، ضمن معرفی مرکز مالکیت فکری دانشگاه تهران گفت: «هدف از ایجاد این مرکز توجه و اهمیت روزافزون حمایت از حقوق مالکیت معنوی در اقتصاد دانایی محور و دانش‌بنیان و مدیریت تجاری‌سازی این محصولات است».
وی، خاطر نشان کرد: «به‌منظور حفظ و صیانت از دستاوردهای علمی و پژوهشی استادان، مخترعان و مبتکران و هم‌چنین قرار دادن دستاوردهای پژوهشی حاصله در مسیر تجاری‌سازی و تولید ثروت و گسترش اهمیت و نقش مالکیت فکری و دارایی‌های فکری در معاملات تجاری در سطح بین‌المللی، مراکز مالکیت فکری که یکی از باارزش‌ترین سرمایه‌های فکری در دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی هستند، تأسیس شدند».
دکتر نقوی، با تأکید بر اینکه مدیریت صحیح و کارآمد می‌تواند برای دانشگاه ارزش‌آفرینی کند، افزود: «هم‌چنین ما با آگاهی از فرایند مدیریت تجاری‌سازی فناوری قادر خواهیم بود از تحقیقات و پژوهش‌های صورت گرفته در حد توان خلق ثروت کنیم».
به گفته مدیر کل برنامه‌ریزی و نظارت پژوهشی، مرکز مالکیت فکری دانشگاه تهران در جهت اجرای طرح حمایت از ترویج مالکیت فکری به‌عنوان یکی از مراجع مالکیت فکری در امور مربوط به استعلام و ارزیابی ثبت اختراعات داخلی و خارجی پژوهشگران، استادان و دانشجویان دانشگاه تهران و نیز متقاضیان خارج از دانشگاه راه‌اندازی شده است.


( ۷ )

نظر شما :