اعلام برنامه‌های اداره کل بهداشت و درمان دانشگاه تهران به مناسبت هفته سلامت

۲۸ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۹ کد : ۷۹۶۵ اخبار اخبار سلامت و بهداشت
تعداد بازدید:۱۴۶۴
اداره کل بهداشت و درمان دانشگاه به مناسبت گرامیداشت هفته سلامت برنامه‌های خود را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از معاونت دانشجویی، دکتر یوسف مقدس، رئیس اداره کل بهداشت و درمان دانشگاه تهران، از برگزاری هفته سلامت با شعار «مراقبت‌های اولیه بهداشتی راهی به سوی پوشش همگانی سلامت»، از یکم تا هفتم اردیبهشت ۱۳۹۸ خبر داد.
وی با بیان اینکه از سوی وزارت بهداشت و درمان هر یک از روزهای هفته سلامت نام‌گذاری شده است، خاطر نشان کرد: «اول اردیبهشت «دسترسی عادلانه به خدمات سلامت»، دوم اردیبهشت «آموزش رکن سلامت»، و سوم اردیبهشت تحت عنوان «مشارکت اجتماعی و سلامت» نام‌گذاری شده‌اند.
رئیس اداره کل بهداشت و درمان دانشگاه افزود: «هم‌چنین چهارم اردیبهشت با عنوان «مراقبت‌های اولیه بهداشتی و سلامت روان»؛ پنجم اردیبهشت، «سلامت در حوادث و بحران‌ها»؛ ششم اردیبهشت «سبک زندگی سلامت محور» و هفتم اردیبهشت نیز «سلامت، جمعیت و خانواده» نامیده شدند.
دکتر مقدس در ادامه با برشمردن اقدامات اداره کل بهداشت و درمان دانشگاه تهران در هفته سلامت عنوان کرد: «در این هفته به‌صورت خاص می‌توان به برگزاری جشنواره هنری ایمنی، بهداشت، محیط‌زیست در سطح دانشگاه‌های شهر تهران که با دریافت آثار هنری دانشجویان، برگزاری نمایشگاه آثار و تقدیر از برگزیدگان با اعطای جوایز همراه است، اشاره کرد».
وی تصریح کرد: «برگزاری ایستگاه سلامت در محوطه پردیس مرکزی از تاریخ ۹ تا ۱۱ اردیبهشت ۹۸ و ارائه خدمات سلامت به دانشگاهیان با همکاری مشترک دانشگاه علوم پزشکی تهران، مرکز مشاوره، اداره کل تربیت بدنی و کانون دانشجویی هلال احمر از برنامه‌های هفته سلامت در دانشگاه تهران است».
رئیس اداره کل بهداشت و درمان دانشگاه هم‌چنین راه‌اندازی طرح خطرسنجی بیماری‌های قلبی عروقی در دانشگاه تهران جهت اجرای مفاد بسته خدمات سلامت پایه کارکنان دولت از دستورالعمل‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را از دیگر برنامه‌های هفته سلامت در دانشگاه تهران برشمرد.
دکتر مقدس در پایان گفت: «امید است با مشارکت دانشگاهیان در برنامه‌های هفته سلامت، شاهد پویایی اقدامات این اداره کل و در نهایت ارتقای سطح سلامت دانشگاهیان باشیم».


( ۵ )

نظر شما :