چهارمین اجلاس روسای دانشگاه‌های برتر ایران و روسیه به میزبانی دانشگاه تهران برگزار می‌شود

۲۸ آبان ۱۳۹۷ | ۰۷:۴۵ کد : ۶۷۲۲ اخبار اخبار برگزیده اخبار توسعه‌ای
تعداد بازدید:۵۱۸۹
چهارمین اجلاس روسای دانشگاه‌های برتر ایران و روسیه با هدف گسترش و تعمیق روابط علمی و دانشگاهی دو کشور ۳ آذر ۱۳۹۷، به میزبانی دانشگاه تهران در جزیره کیش برگزار می‌شود.
چهارمین اجلاس روسای دانشگاه‌های برتر ایران و روسیه به میزبانی دانشگاه تهران برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، چهارمین اجلاس روسای دانشگاه‌های برتر ایران و روسیه با حضور روسای دانشگاه‌های سطح یک کشور، روسا و هیات‌های نمایندگی دانشگاه‌های روسیه، مقامات سفارتی، قائم مقام وزیر علوم و رئیس مرکز همکاری‌های علمی و بین‌المللی وزارت‌علوم، تحقیقات و فناوری در کیش برگزار خواهد شد.

برنامه‌ها و پروژه‌های مشترک میان دانشگاه‌های ایران و روسیه: مشکلات و چشم‌اندازها، تجربیات مدیریت دانشگاه‌ها در عرصه بین‌الملل، همکاری دانشگاه‌های ایران و روسیه در جهت ارتقای رتبه بین‌المللی دانشگاه‌ها و نگرش و رویکرد دانشگاه‌ها در حوزه پژوهش‌های کاربردی و بنیادی را می‌توان از محورهای مورد بحث چهارمین اجلاس برشمرد.

دومین اجلاس روسای دانشگاه‌های برتر ایران و روسیه نیز در سال ۱۳۹۵ با هدف اصلی استفاده از توانمندی‌های دو طرف در جهت توسعه علم و فناوری و مشارکت در تأمین نیازها و یافتن راه حل برای چالش‌ها در دو کشور روسیه و ایران با استفاده از توسعه شبکه بین دانشگاهی از یک طرف و اتصال آن به حوزه های فناوری از سوی دیگر به میزبانی دانشگاه تهران برگزار شد. هم‌چنین اجلاس‌های اول و سوم در سال‌های ۱۳۹۴ و ۱۳۹۶ در روسیه برگزار شد.


( ۳ )

نظر شما :