فراخوان همایش بین‌المللی آینده جهان اسلام در افق ۱۴۱۴

تعداد بازدید:۲۱۶۱
همایش بین‌المللی آینده جهان اسلام در افق ۱۴۱۴ با همکاری دانشگاه تهران و مؤسسه آینده پژوهی جهان اسلام برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، این همایش به دنبال شناخت تحولات و روندهای مهم جهان اسلام و سناریوهای مطلوب، ممکن و محتمل آینده است که نتایج آن می‌تواند دستمایه‌ای جهت تدوین نقشه راه و استراتژی متناسب با انواع سناریوها شود.

جهان اسلام در مرکز توجه و هدف‌گذاری راهبردی قدرت‌های جهانی و در معرض تحولات پرشتاب قرار دارد و نظام سلطه در تلاش است با ایجاد تفرقه و واگرایی، حمایت از حکام نالایق و وابسته، تقویت و هدایت تروریسم، دامن زدن به اختلافات و هم‌چنین اقدام دیگر، جهان اسلام را در ابعاد سیاسی، اجتماعی، اقتصادی امنیتی تضعیف و به یک مجموعه شکننده و واگرا تبدیل سازد.

شناخت وضعیت و تحولات آینده جهان اسلام پس از طی دوره گذار کنونی برای جمهوری اسلامی ایران امری ضروری و اجتناب ناپذیر بوده و تحقق آینده مطلوب و سناریوهایی که منافع امت اسلام را تضمین کند و جهان اسلام آینده را به‌عنوان یک قطب بزرگ قدرت در قرن حاضر تشکیل دهد، نیازمند آینده پژوهی نظام‌مند و علمی و بررسی‌های دقیق و کارشناسی است.

برای بررسی علمی این موضوع و استفاده از نظرات نخبگان دانشگاهی، همایش بین‌المللی آینده جهان اسلام در افق ۱۴۱۴ با همکاری دانشگاه تهران و مؤسسه آینده پژوهی جهان اسلام و با حضور اندیشمندان برجسته داخلی و خارجی در روزهای ۸ و ۹ اردیبهشت ۱۳۹۸، برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند چکیده مقالات خود را تا ۳۰ مهر ۱۳۹۷، از طریق پایگاه اینترنتی Fiw.ut.ac.ir ارسال کنند.

دانشجویان، اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه تهران می‌توانند با عضویت در «شعاع» (شبکه علمی آموزش عالی دانشگاه تهران) در جریان آخرین اخبار و اطلاعیه‌های دانشگاه قرار گیرند.


( ۱ )

نظر شما :