همزمان با برگزاری آیین ورودی نودانشجویان برگزار می‌شود

همایش خانه و دانشگاه همزمان با برگزاری آیین ورودی نودانشجویان برگزار می‌شود

۲۴ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۴:۱۴ کد : ۶۲۵۴ اخبار اخبار رویدادها
تعداد بازدید:۸۶۲۶
همایش خانه و دانشگاه همزمان با برگزاری آیین ورودی نودانشجویان توسط مرکز مشاوره دانشگاه برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از معاونت دانشجویی، همایش خانه و دانشگاه همزمان با برگزاری آیین ورودی نودانشجویان ۱۳۹۷ توسط مرکز مشاوره دانشگاه و با همکاری معاونت دانشجویی و معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه برگزار می‌شود.

حمید پیروی، رئیس مرکز مشاوره دانشگاه تهران، درباره این همایش گفت: «خانواده اساسی‌ترین واحد اجتماعی است و بسترساز رشد، بهزیستی جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی انسان است. لذا همکاری و حمایت خانواده می‌تواند موجب سازگاری بهینه با شرایط جدید و افزایش عملکرد اجتماعی و تحصیلی دانشجویان شود».

وی افزود: «در عصر حاضر که عصر ارتباطات جهانی، تبادل افکار و تضارب آرا محسوب می‌شود، برقراری تعامل بین دانشگاه و خانواده، اطلاع‌رسانی به خانواده در زمینه بهداشت روان در سطح دانشگاه می‌تواند منجر به کاهش تنیدگی و فشار روانی خانواده‌ها شده و به سازگاری بهینه آنان و دانشجویان با شرایط جدید کمک کند و موجب افزایش عملکرد تحصیلی، اجتماعی و روان‌شناختی دانشجویان شود».

رئیس مرکز مشاوره دانشگاه اظهار کرد: «با توجه به اینکه تشکیل مثلث دانشگاه- دانشجو- خانواده می‌تواند به‌عنوان حلقه‌های پیوسته از زنجیره پرورش نخبگان عمل کند، امسال نیز مرکز مشاوره دانشگاه تهران با هدف اصلی افزایش تعامل بین دانشگاه، خانواده و دانشجویان و افزایش پشتیبانی والدین از دانشجویان به منظور سازگاری بهتر آنان با شرایط تحصیل در دانشگاه، زندگی در خوابگاه‌های دانشجویی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی-روانی و حساس‌سازی ذهنی خانواده نسبت به مختصات زندگی دوران دانشجویی فرزندان و نظارت صحیح بر فرزندان در طول دوران دانشجویی، اقدام به برگزاری همایش‌های خانه و دانشگاه با همکاری مسئولان دانشگاه و دعوت از خانواده‌ها کرده است».

 

اخبار مرتبط:

آیین ورودی نودانشجویان سال ۱۳۹۷ دانشگاه تهران برگزار می‌شود

اطلاعیه نحوه شرکت نودانشجویان در آیین ورودی سال ۱۳۹۷ دانشگاه تهران

پخش مستقیم آیین ورودی نودانشجویان سال ۱۳۹۷ دانشگاه تهران


( ۱۷ )

نظر شما :