برگزاری جشن دانش‌آموختگی دانشجویان بین‌الملل دانشگاه‌ها در دانشگاه تهران

۲۴ تیر ۱۳۹۷ | ۱۵:۱۲ کد : ۵۹۶۲ اخبار اخبار دانشجویی
تعداد بازدید:۲۷۳۶
آیین نکوداشت دانش‌آموختگی دانشجویان غیرایرانی بورسیه دانشگاه‌های استان تهران در دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران، آیین نکوداشت دانش‌آموختگی دانشجویان غیرایرانی بورسیه دانشگاه‌های استان تهران، ۲۴ تیر ۱۳۹۷، با حضور سفرای کشورهای مختلف، مسئولان سازمان امور دانشجویان و دانشگاه تهران در تالار فردوسی دانشکده ادبیات این دانشگاه برگزار شد.

عبدالحمید علیزاده، مدیرکل دانشجویان غیرایرانی سازمان امور دانشجویان، در جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان غیرایرانی در دانشگاه تهران گفت: «در راستای تمرکز زدایی در حوزه مربوط به امور دانشجویان بین‌المللی، که از سوی وزارت علوم ابلاغ شده است، امسال جشن‌های فارغ‌التحصیلی دانشجویان خارجی به‌صورت غیر متمرکز و منطقه‌ای برگزار شد.

وی افزود: «این جشن‌ها در شهرهای مشهد، تهران و اصفهان برگزار شده است که امیدواریم در سال آینده تعداد این جشن‌ها افزایش یابد».

مدیرکل دانشجویان غیرایرانی سازمان امور دانشجویان خاطرنشان کرد: «تعداد فارغ‌التحصیلان خارجی کشور نسبت به سال گذشته ۱.۶ برابر رشد داشته است».

علیزاده تصریح کرد: «در سال گذشته ۳۰۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه‌های کشور فارغ‌التحصیل شده‌اند که امسال این تعداد به ۵۰۰ فارغ‌التحصیل رسیده است».

وی یادآور شد: «برنامه داریم تعداد دانشجویان بین‌الملل کشور را افزایش دهیم که در این راستا طرح جامع ساماندهی دانشجویان خارجی در دست بررسی است».

مدیرکل دانشجویان غیرایرانی سازمان امور دانشجویان با اعلام اینکه در این طرح تمامی امور دانشجویان از پذیرش، جذب و تا فارغ‌التحصیلی برنامه‌ریزی خواهد شد افزود: «همچنین ارتباط فارغ‌التحصیلان خارجی با دانشگاه‌های کشور نیز در این طرح دیده شده است».

گفتنی است پیام اصلی دانش‌آموختگان شرکت‌کننده در این مراسم درباره صلح بود که در این راستا سرود و نمایش‌های مختلفی برگزار شد.

در این مراسم که ۳۵۰ نفر از دانش‌آموختگان بین‌المللی از قاره‌های مختلف آسیا، اروپا، آمریکا و اقیانوسیه حضور داشتند، میثاق‌نامه دانش‌آموختگی خود را قرائت کردند و نیز از ۶۲ دانشجوی برتر با اهدای جوایز تقدیر شد.

جدیدترین اخبار و اطلاعیه‌های دانشگاه تهران را در پیام‌رسان «ایتا» به نشانی UTPRNEWS@ دریافت نمایید.


( ۴ )

نظر شما :