چهارمین دوره آموزشی معاونین اداری و مالی دانشگاه تهران برگزار شد

۱۰ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۰:۲۱ کد : ۵۷۷۰ اخبار
تعداد بازدید:۲۰۵۵
چهارمین دوره آموزشی معاونین اداری و مالی دانشگاه تهران، ۹ خرداد ۱۳۹۷ توسط مرکز آموزش‌های ضمن خدمت برگزار شد.
چهارمین دوره آموزشی معاونین اداری و مالی دانشگاه تهران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، در ابتدای این دوره آموزشی که با موضوع برنامه راهبردی دانشگاه و چگونگی تهیه برنامه اقدام برای واحدهای مختلف دانشگاه برگزار شد، دکتر سعید یزدانی، معاون اداری و مالی دانشگاه تهران طی سخنانی گفت: «دانشگاه برای بخش آموزش اهمیت ویژه‌ای قائل است و در این راستا اداره آموزش ضمن خدمت تبدیل به یک مرکز شده، که امیدواریم در آینده به‌صورت خودگردان اداره شود».

به گفته دکتر یزدانی وظیفه و مسئولیت مرکز آموزش‌های ضمن خدمت، ارتقاء سطح دانش و تجربه در تمامی سطوح دانشگاه و هم‌چنین آموزش پرسنل دانشگاه در راستای ارتقاء بهره‌وری است.

معاون اداری و مالی دانشگاه تهران با اشاره به مدارک ارائه شده از طرف کارکنان دانشگاه اظهار داشت: «برخی از این مدارک نامرتبط با نیازهای دانشگاه هستند. در این راستا مرکز آموزش‌های ضمن خدمت می‌تواند نقش بسیار مثبتی را ایفا کند. ارائه آموز‌ش‌های تخصصی توسط این مرکز به کارکنان و گرفتن آزمون شاید بتواند راهی برای اعمال مدرک تحصیلی کارکنانی باشد، که به دلایل مختلف از جمله رشته‌های نامرتبط و یا معدل پایین مدارک آنها اعمال نشده است».

وی در ادامه تصریح کرد: «مرکز آموزش‌های ضمن خدمت می‌تواند خدمات بسیار ارزنده‌ای را در سطح دانشگاه ایفا کند. تا بتوانیم با ارائه آموزش‌های مؤثر دانش کارکنان دانشگاه را افزایش دهیم. در خواست من از مسئولان واحدهای مختلف این است که به این مرکز یاری رسانند و در هر زمینه‌ای که نیاز است دوره‌ای برای کارکنان برگزار شود، همکاری کنند. البته در سطح مدیرانی هم که درپست‌های غیرتخصص آنها مسئولیت داده شده است، آموزش‌های لازم باید ارائه شود».

دکتر علی بزرگی، رئیس مرکز آموزش‌های ضمن خدمت دانشگاه تهران نیز با بیان اینکه این چهارمین دوره آموزشی ویژه معاونین اداری و مالی است، گفت: «در سه دوره گذشته مباحث مختلفی از جمله مدیریت عملکرد کارکنان، حسابداری تعهدی، مدیریت منابع انسانی، بودجه‌ریزی و برنامه‌ریزی مالی مورد بررسی قرار گرفت و این دوره با موضوع برنامه راهبردی دانشگاه و چگونگی تهیه برنامه اقدام برگزار می‌شود».

وی ضمن تشریح عملکرد مرکز آموزش‌های ضن خدمت در برگزاری دوره‌های آموزشی افزود: «در بحث برگزاری دوره‌های تخصصی کارکنان هر یک از واحدها می‌توانند دوره‌های آموزشی مورد نیاز خود را به مرکز اعلام کنند که این درخواست‌ها در کمیسیون آموزش ضمن خدمت کارکنان دانشگاه بررسی می‌شود و در نهایت به واحد مربوط ابلاغ خواهد شد، تا واحدهای دانشگاه بر اساس نیاز خود بتوانند دوره‌های تخصصی را برگزار کنند».

در ادامه این دوره آموزشی که با پرسش و پاسخ و ارائه نقطه نظرات و پیشنهادهای حاضرین همراه بود، دکتر احسان چیت‌ساز، مدیر کل برنامه، بودجه و تحول سازمانی دانشگاه تهران و دکتر مریم صالحی، معاون امور برنامه‌ریزی راهبردی اداره کل برنامه‌ریزی و تحول سازمانی به موضوع برنامه راهبردی دانشگاه و چگونگی تهیه برنامه اقدام برای واحدهای مختلف دانشگاه پرداختند.

آشنایی با محورهای برنامه راهبردی، آشنایی با برنامه اقدامات، آشنایی با نشانگرهای کلیدی عملکرد برنامه، آشنایی با چگونگی تدوین برنامه اقدام واحدها، آشنایی با برنامه‌هایی که مورد حمایت اعتبارات متمرکز برنامه راهبردی قرار می‌گیرد، زمانبندی دریافت اطلاعات و چگونگی نظارت بر فعالیت واحدها و هم‌چنین شیوه اجرا و شاخص‌های مصوب هرم منابع انسانی دانشگاه تهران از سرفصل‌های مطرح شده در چهارمین دوره آموزشی معاونین اداری و مالی دانشگاه تهران بود.

جدیدترین اخبار و اطلاعیه‌های دانشگاه تهران را در پیام‌رسان «ایتا» به نشانی UTPRNEWS@ دریافت نمایید.


نظر شما :