انتشار کتاب استاد دانشگاه تهران توسط انتشارات دانشگاه آکسفورد

تعداد بازدید:۲۴۳۰
کتاب دکتر صادق واعظ‌زاده، استاد دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه تهران از سوی انتشارات دانشگاه آکسفورد منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، کتاب Control of Permanent Magnet Synchronous Motors"" یا «کنترل موتورهای سنکرون آهنربای دائمی» تألیف دکتر صادق واعظ‌زاده، استاد دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه تهران در مارس ۲۰۱۸ از سوی انتشارات دانشگاه آکسفورد منتشر شد.

موتورهای سنکرون آهنربای دائمی از نظر بازده زیادتر، حجم و وزن کمتر و عملکرد بهتر، در بازار ماشین‌های الکتریکی سریع‌ترین رشد را در دنیا دارا هستند. کاربردهای آن‌ها در اتوماسیون صنعتی و رباتیک، خودروهای برقی و هیبریدی، پهبادها، لوازم خانگی و غیره به‌شدت رو به توسعه است.

این کتاب حاصل دو دهه تحقیق و مطالعه در دانشگاه تهران است و اصول و روش‌های مدل‌سازی و کنترل موتورهای مزبور را تشریح می‌کند. همچنین تخمین سرعت و پارامترهای موتور را بررسی می‌کند.

تألیف این کتاب حدود چهار سال به‌طول انجامیده و با توجه به جنبه‌های نظری و عملی، دانشجویان تحصیلات تکمیلی، پژوهشگران و طراحان صنعتی را در زمینه مربوط مورد نظر قرار داده است.

دانشمندان برجسته بین‌المللی در پیشگفتار و پشت‌نوشت کتاب آن را معرفی و به‌عنوان کتاب درسی توصیه کرده‌اند. اطلاعات بیشتر در باره کتاب در سایت ناشر به آدرس زیر قابل دسترسی است:

https://global.oup.com/academic/product/control-of-permanent-magnet-synchronous-motors-9780198742968?cc=ro & lang=en &


( ۱ )

نظر شما :