امضای تفاهم نامه همکاری بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و دانشگاه تهران برای بازسازی مناطق زلزله زده

تعداد بازدید:۲۰۹۶
تفاهم نامه همکاری های آموزشی و پژوهشی در حوزه بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و دانشگاه تهران به امضا رسید.
امضای تفاهم نامه همکاری بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و دانشگاه تهران برای بازسازی مناطق زلزله زده

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، این تفاهم نامه روز سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ به امضای دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران و مهندس علیرضا تابش، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی رسید.
طرفین در این تفاهم نامه توافق کردند در زمینه ارزیابی خسارت ناشی از زلزله کرمانشاه در حوزه محیط زیست در محیط های شهری و روستایی و نیز مستندسازی آثار به جا مانده از زلزله همکاری کنند.
ارزیابی ریسک و تاب آوری لرزه‌ای شهرها و روستاهای منطقه و همکاری در عملیات به‌سازی و نوسازی واحدهای مسکونی از دیگر همکاری‌های بنیاد مسکن و دانشگاه تهران است.
همچنین دو طرف توافق کردند در اجرای این تفاهم نامه، کارگروهی مشتمل بر دو نماینده از هر طرف تشکیل شود. ارائه خدمات کارگاهی و آزمایشگاهی در منطقه و برگزاری دوره های آموزشی مورد نیاز برای کارشناسان بنیاد مسکن و انتشار مقالات علمی با حفظ رعایت امانت از تعهدات دانشگاه تهران در این تفاهم نامه است.

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایران نیز در این تفاهم نامه متعهد شد تا با اعلام نیازهای آموزشی، پژوهشی و حرفه‌ای بر رعایت حقوق مادی و معنوی دانشگاه تهران اهتمام داشته باشد و طرفین از نتایج تحقیقات پژوهشی که منجر به ثبت دانش فنی و یا اختراع می شود به سهم القدر از آن استفاده کنند.

در این تفاهم نامه دانشگاه تهران و بیناد مسکن انقلاب اسلامی ایران موافقت کردند تا اجرای این تفاهم نامه همکاری را به صورت عملیاتی و کاربردی به مدت چهار سال انجام دهند و با یکدیگر همکاری کنند.


( ۳ )

نظر شما :