حضور معاون رئیس جمهور در تئاتر تالار مولوی دانشگاه تهران

۰۳ دی ۱۳۹۶ | ۱۳:۴۹ کد : ۵۰۳۸ اخبار
تعداد بازدید:۲۱۷۵
دکتر معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در تالار مولوی دانشگاه تهران حضور یافت.
حضور معاون رئیس جمهور در تئاتر تالار مولوی دانشگاه تهران

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، ۲۹ آذر ۱۳۹۶ با حضور در تالار مولوی به تماشای نمایش «من یه زنم صدامو میشنوین»، به نویسندگی و کارگردانی کاملیا غزلی نشست.

دکتر ابتکار ضمن ابراز خرسندی از فعالیت دوباره تالار مولوی دانشگاه تهران گفت: «بنده از اینکه این مجموعه دوباره زنده شده و فعالیت تئاتری خود را آغاز کرده بسیار خرسندم چون از این تالار خاطرات بسیار خوشی دارم و به همراه پدرم اجراهای بسیار زیادی را در این تالار دیده بودم. «ملاقات با بانوی سالخورده» به کارگردانی مرحوم سمندریان یکی از این اجراها بود».

وی پس از دیدن این نمایش در حالی که بسیار تحت تأثیر کار قرار گرفته بود افزود: «خدا را شکر که تئاتر دوباره زنده شده است و این نشان می‌دهد که اگرچه دوره سختی را پشت سر گذاشتیم ولی امروز خیلی پرقدرت در صحنه ظاهر می‌شویم. نمایش «من یه زنم صدامو میشنوین»، کار بسیار زیبا و دیدنی بود مخصوصاً که نویسنده و کارگردان این کار ایرانی بود و مفاهیم بسیار زیبایی را در باب زن بودن، موانعشان و صدایشان که گاهی شنیده نمی‌شود به‌خوبی و بسیار هنرمندانه و پراحساس به مخاطب انتقال داد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده تصریح کرد: «چیزی که این نمایش را خیلی زیبا و دیدنی کرده بود به تصویرکشیدن احساس زنانه بود، احساساتی که می‌تواند منشأ امید، حرکت و پیشرفت باشد. به عقیده من خود این تئاتر نشان می‌دهد که جامعه ما در حوزه زنان چقدر متحول شده است. همین که خود این زنان مشغول اجرای تئاتر هستند و پیامشان را می‌‌رسانند یعنی اینکه دیده می‌شوند و صدایشان شنیده می‌شود.

ابتکار تصریح کرد: «روی صحنه رفتن چنین اجراهایی از این جهت خوب است که نوعی یادآوری می‌کند که این صداها باید شنیده شود. چون زنان ما در یک دوره‌ای اصلاً صداهایشان شنیده نمی‌شد و کما اینکه امروز هم زنانی هستند که صدایشان شنیده نمی‌شود و مشکلات بسیاری دارند ولی اجرای این نمایش نشان داد که اوضاع به‌نسبت خیلی بهتر شده و رو به بهبود است».

نمایش «من یه زنم صدامو میشنوین» کاری است از گروه تئاتر پراکسیس به تهیه کنندگی توماج دانش بهزادی که از روز دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ هرشب ساعت ۱۹ در تالار مولوی روی صحنه می‌رود.

لازم به ذکر است تعداد محدودی از بلیت‌های این نمایش برای دانشجویان کلیه مراکز آموزش عالی در گیشه مرکز تئاتر مولوی با ۶۰ درصد تخفیف به فروش می‌رسد.

علاقه‌مندان برای دیدن این نمایش که همه‌روزه به جز شنبه‌ها، ساعت ۱۹ به صحنه می‌رود، می‌توانند به مرکز تئاتر مولوی دانشگاه تهران به آدرس خیابان انقلاب، خیابان ۱۶ آذر، جنب باشگاه دانشجویان، مرکز تئاتر مولوی مراجعه نمایند.


نظر شما :