همایش انسان‌شناسی زیستی در پردیس علوم برگزار شد

۲۴ آبان ۱۳۹۶ | ۱۶:۲۷ کد : ۴۸۴۶ اخبار
تعداد بازدید:۲۵۹۴
دومین همایش انسان‌شناسی زیستی با همکاری دانشکده زیست شناسی و مؤسسه مطالعات و تحقیقات علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران، دومین همایش انسان شناسی زیستی با همکاری دانشکده زیست‌شناسی و مؤسسه مطالعات و تحقیقات علوم اجتماعی دانشگاه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ در آمفی تئاتر مرکز تحقیقات بیوشیمی بیوفیزیک دانشگاه برگزار شد.

در این همایش دکتر دومینیک گریمو اروه، دکتر اولین ایر، دکتر سلین بن و دکتر ژیل بریون از پژوهشگران مرکز ملی پژوهش علمی فرانسه (CNRS) در زمینه روند کارهای میدانی برای گردآوری نمونه‌ها و استقرار آنها در موزه‌ها و کلکسیون‌ها و از اهمیت مطالعات DNA باستانی در پیگیری خاستگاه‌های انسان و مطالعات تبارزایشی و نیز تکامل راه رفتن دوپایی به سخنرانی پرداختند.

این همایش در چارچوب طرح تحقیقاتی موسوم به جندی شاپور و با همکاری گروهی از انسان‌شناسان فرانسوی از CNRS و مؤسسه مطالعات و تحقیقات علوم اجتماعی دانشگاه تهران که حدود دو دهه است فعالیت دارند، انجام شده است. از نتایج این همکاری تقریباً بیست ساله در قلمرو انسان‌شناسی زیستی، پیشنهاد تأسیس این رشته در دوره کارشناسی ارشد از سوی دانشکده زیست شناسی بوده که پس از تصویب در سطح دانشگاه و وزارت علوم، دانشگاه تهران در مهر ۱۳۹۷ اولین دوره دانشجویان را پذیرش می‌کند.


( ۳ )

نظر شما :