انتشار کتاب عضو هیأت علمی دانشکده علوم و فنون نوین توسط ناشر معتبر بین‌المللی

تعداد بازدید:۳۳۷۶
کتاب پلیمرهای تقویت شده با نانولوله کربن تالیف عضو هیات علمی دانشکده علوم و فنون نوین، توسط انتشارات الزویر منتشر شد.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران، کتاب پلیمرهای تقویت شده با نانولوله کربن: از مقیاس نانو تا ماکرو، نوشته دکتر رهام رفیعی، دانشیار گروه هوافضای دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران، که برای انتشارات Elsevier تألیف شده بود، منتشر شد.

این کتاب شامل بیست و یک فصل است که محققان برجسته‌ای از کشورهای مختلف به تهیه فصول مختلف آن پرداخته‌اند. دکتر رفیعی و سه تن از اعضای آزمایشگاه تحقیقاتی کامپوزیت، تحت سرپرستی وی نیز تألیف سه فصل مختلف از این کتاب را برعهده داشته‌اند. در این کتاب روش‌های مختلف مدل سازی، مشخصه‌سازی آزمایشگاهی و روش‌های ساخت نانولوله کربن و کامپوزیت پلیمری حاوی آن از دیدگاه مکانیک تشریح شده‌اند. در این کتاب، توصیف کاملی از رفتار مکانیکی نانو کامپوزیت پلیمری حاوی نانولوله کربن بر اساس روش‌های مدل سازی و شبیه‌سازی ارائه می‌‌شود که زمینه‌های مستعد به‌کارگیری این مواد در مقیاس صنعتی را هموار خواهد ساخت. روش‌های مدل‌سازی ارائه شده در این کتاب در سه حوزه مدل سازی اتمی، مدل‌سازی محیط پیوسته تحلیلی و عددی و همچنین مدل‌سازی چند مقیاسی تشریح می‌شوند.

فصول مختلف این کتاب از مفاهیم پایه‌ای مرتبط با نانولوله کربن و نانو کامپوزیت حاوی آن گرفته تا روش‌های نوین مطرح شده در سال‌های اخیر برای تخمین خواص مکانیکی آنها را شامل می‌شود و می‌تواند به عنوان کتاب درسی در این حوزه مورد استفاده قرار گیرد.


( ۳ )

نظر شما :