اولین المپیاد ملی ورزش همگانی دانشجویان پسر دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی سراسر کشور در دانشگاه تهران افتتاح شد

۰۱ مرداد ۱۳۹۶ | ۲۱:۰۲ کد : ۴۳۹۷ اخبار
تعداد بازدید:۳۵۵۸
مراسم افتتاحیه اولین المپیاد ملی ورزش همگانی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی سراسر کشور، یکم مرداد ۱۳۹۶ به میزبانی دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، در این مراسم که با حضور رئیس و مسئولان دانشگاه تهران، مسئولان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت ورزش و جوانان و حدود ۹۵ تیم پسران از دانشگاه‌های سراسر کشور برگزار شد، دکتر مجید سرسنگی، معاون فرهنگی دانشگاه تهران، ضمن خوش آمد گویی به دانشجویان گفت: «دانشگاه تهران در هفته پیش و این هفته میزبان فرزندان خوب این میهن، دانشجویان عزیز ورزشکار بوده و این افتخار بزرگی برای ما در دانشگاه تهران است».

معاون فرهنگی دانشگاه تهران، شادابی و امید را یکی از مؤلفه‌های مهم برای شناختن یک جامعه سالم توصیف کرد و افزود: «نبض این سلامت و شادابی باید در دانشگاه‌ها بتپد، اگر روزی دانشگاه‌های ما با افسردگی، عدم شادابی و امید رو به رو شوند باید احساس خطر و نگرانی کنیم».

دکتر سرسنگی خاطر نشان کرد: «کسانی که فکر می‌کنند دانشگاه خوب، یعنی دانشگاه ساکت و دانشگاه بدون شور و نشاط و آنهایی که تفکرشان بر این است که دانشجویان باید سر در لاک خود بکنند و شور و نشاطی نداشته باشند در اشتباه هستند».

وی دانشگاه و جامعه خوب و سالم را مکانی برشمرد که دانشجویان در آن با شور و نشاط و با امید به آینده گام بردارند و زندگی خود را وقف حرکتی پوینده برای سازندگی و آینده کشور کنند.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران با تأکید بر اینکه المپیاد ورزش‌های همگانی پیام‌رسان این رسالت مهم و این پیام با اهمیت و خطیر است گفت: «امیدواریم در این دو هفته شما ورزشکاران با دمیدن روحیه نشاط و امید در دانشگاه‌ها پیام خودتان را به همه کسانی که از بیرون به دانشگاه نگاه می‌کنند ارسال کنید. پیامی که نشان می‌دهد دانشجویان ما با همه مشکلات و سختی‌ها هنوز پر شور و نشاط هستند و با نگاهی امیدوار به آینده این کشور نگاه می‌کنند».

دکتر مجتبی صدیق، رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر علی پورکیانی، مدیر کل تربیت‌ بدنی  وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز طی سخنان کوتاهی به دانشجویان خوش آمد گفتند و به تشریح برنامه‌های ورزشی وزارت متبوع پرداختند.

پس از اجرای موسیقی و انجام حرکات موزون هنرمندان کرد، سوگند نامه از سوی دانشجویان ورزشکار شرکت کننده در مراسم قرائت و پس از برگزاری مراسم رژه مشعل اولین المپیاد ملی ورزش همگانی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی سراسر کشور در بخش پسران افروخته شد.


( ۹ )

نظر شما :