پیام تقدیر وزیر علوم از آگاهی‌بخشی دانشگاهیان در انتخابات

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۱:۱۱ کد : ۴۲۰۰ اخبار
تعداد بازدید:۲۸۲۵

دکتر محمد فرهادی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پیامی خطاب به دانشگاهیان کشور از نقش روشنگرانه آنان در ایجاد نشاط و افزایش مشارکت اجتماعی‌سیاسی قدردانی کرد. متن پیام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

استادان فرهیخته، دانشجویان عزیز و همکاران گرامی

خداوند بزرگ و بخشنده بخشایشگر را صمیمانه و خاضعانه سپاس می‌گوئیم که به مدد دستاوردهای شکوهمند نظام جمهوری اسلامی و حاکمیت مردم سالاری دینی در کشور، هرروز شاهد خلق صحنه‌های بسیار مهم و اساسی فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در ایران عزیزمان هستیم.

میدان حضور و خلق حماسه بی نظیر دوازدهمین دوره انتخاب ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات اعضای شوراهای شهر و روستا یکی از بهترین برگ‌های افتخار و مباهات ملی ماست که در آخرین روزهای اردیبهشت رقم خورد و باعث تعالی و عظمت ایران در عرصه‌های داخلی و بین‌المللی گردید.

بی گمان حضور مؤثر و هوشمندانه دانشگاهیان کشور، ایفای نقش بسیار مهم و روشنگرانه در ایجاد نشاط و افزایش مشارکت اجتماعی‌سیاسی و تبیین مواضع اصولی برای مردم شریف جای تقدیر و امتنان فراوان دارد. این حضور و همراهی متعهدانه و آگاهی بخش، از حسن اعتماد ملت بزرگ ما به جامعه ارجمند دانشگاهی و استادان فرزانه و همچنین امید به آینده جوانان خویش نشان دارد. مردم هوشمند و خردورز ایران اسلامی در این انتخابات اقتدار ملی و عزت بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران عزیز را با تدبیر و امید به درخشش کشور در حوزه‌های علمی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی تضمین کردند.

این باور قلبی ماست که انتخابات در ایران نشانه عینی و عملی مردم سالاری دینی است و شرکت در این صحنه‌های غرور آفرین، حق تعیین سرنوشت امروز خود و نسل‌های آینده از طریق رأی دادن و انتخابی آگاهانه در عمل به استیفای حقوق شهروندی، شرکت فعال در انتخابات عمل به منویات مقام معظم رهبری هست که بارها و بارها بر حضور حداکثری مردم همیشه در صحنه ایران تاکید فرموده‌اند و انتخاب عالی‌ترین مقام اجرایی کشور با پشتوانه ملت، سبب تقویت برنامه‌های دولت تدبیر و امید خواهد شد.

اینجانب با سپاسگزاری از پیشگاه پروردگار حکیم و مهربان، لازم می‌دانم ضمن تبریک این حضور و حماسه ملی به مردم شریف ایران، از شما نخبگان و فرهیختگان صمیمانه تشکر و قدردانی نمایم. امیدوارم دولت پرتلاش و رئیس محترم جمهوری با بهره‌مندی از دانش و توان علمی و عملی دانشگاهیان، زمینه تحقق خدمت رسانی برخاسته از علم و اندیشه، عقلانیت و برنامه‌ریزی را فراهم نماید.

 

محمدفرهادی
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶


( ۱ )

نظر شما :