تبریک به دانش‌آموخته دانشگاه تهران و برنده اسکار ۲۰۱۷

۰۹ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۳:۵۶ کد : ۳۹۱۵ اخبار حوزه هنر اخبار هنری
تعداد بازدید:۱۳۱۶۹

اصغر فرهادی، کارگردان نامی و دانش‌آموخته رشته تئاتر از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران، با فیلم «فروشنده» بار دیگر برنده جایزه اسکار «بهترین فیلم خارجی زبان» شد.

اصغر فرهادی نخستین جایزه اسکار را با فیلم «جدایی نادر از سیمین» در سال ۲۰۱۲ کسب کرد و امسال نیز اسکار ۲۰۱۷ را با فیلم «فروشنده» برای ایران به ارمغان آورد. کسب این جایزه در حالی حاصل شد که فرهادی در اعتراض به دستور نژادپرستانه رئیس جمهور آمریکا علیه مردم هفت کشور، از رفتن به آمریکا و شرکت در مراسم اهدای جوایز اسکار خودداری کرد. فرهادی در پیام خود که در این مراسم توسط نماینده او خوانده شد، آورده است: «غیبت من در این مراسم به احترام مردم کشورم و همه کسانی است که به طرز غیر محترمانه‌ای از ورودشان به آمریکا جلوگیری شده است».

دانشگاه تهران این درخشش جهانی را که مهر تأییدی بر توانایی و استعداد ایرانی است، به دانشجوی پیشین خود، سینماگران و سینمادوستان و همه ایرانیان سرفراز تبریک می‌گوید.


( ۸۶ )

نظر شما :

akbar pishbin ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ | ۲۳:۰۲
عالی بود من این فیلم رو نگاه کردم و بعضی جاهاش اشک تو چشام جمع شد. خدا همواره بر افتخارات شما بیفزاید
رضا ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۰:۰۵
درورد مداوم و پایدار بر دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه تهران افتخارآفرینان همیشه ایران بزرگ
احمد رضوانفر ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۱:۴۱
با سلام و احترام. از حسن توجه و حساسیت به خرج دادن مدیریت محترم دانشگاه نسبت به این رویداد هنری بزرگ که بی شک افتخاری برای عرصه علم، ادب و هنر کشور به حساب می آید، سپاسگزاری می گردد. امید آن می رود که دانشگاه تهران همواره پیشاهنگ پاسداشت و گرامیداشت افتخارات ملی و اسلامی در تمام زمینه های علمی، هنری و فرهنگی در سطح بین المللی و ملی باشد.
شاه حسینی ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ | ۰۹:۱۵
عدم حضور اصغر فرهادی در اعتراض به تصمیم نژادپرستانه ترامپ و ادای احترام به ملت ایران , همچنین انتخاب انوشه انصاری و فیروز نادری به عنوان نمایندگان وی در مراسم اسکار حرکتی بسیار هوشمندانه بود. ذکر نام و حضور سه چهره موفق ایرانی ( اصغر فرهادی و انوشه انصاری و فیروز نادری) به عنوان نمایندگان ایران در بزرگترین مراسم سینمایی دنیا جواب محکمی به اظهارات و تصمیمات پوچ رییس جمهور تازه به دوران رسیده امریکا بود. کارکنان دانشگاه تهران این افتخار و موفقیت بین المللی را به آقای فرهادی و کلیه عوامل فیلم فروشنده تبریک می گویند.
علیرضا تقوی کنی ۰۹ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۸:۵۰
تبریک به اصغر فرهادی و تشکر از او. فرهادی فیلمی اخلاقی ساخت، رفتاری اخلاقی کرد و به همۀ ما نشان داد حتی در بین تمام بی اخلاقی‌ها هنوز می‌توان با اخلاق زندگی کرد. متأسفانه هیچ واژه‌ای بالاتر از سپاس سراغ نداشتم که تقدیم این مرد بزرگ نمایم.
اصغر ۰۹ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۷:۲۸
فقط دانشگاه تهران. ویوا
علی ۰۹ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۶:۵۳
Thank you Farhad