برگزاری اولین جلسه شورای نمایندگان کارکنان شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران

۰۱ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۱:۳۳ کد : ۳۸۸۰ اخبار اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۲۳۵
اولین جلسه شورای نمایندگان کارکنان شاهد و ایثارگر واحدهای تابعه دانشگاه تهران چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ برگزار شد.
برگزاری اولین جلسه شورای نمایندگان کارکنان شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران اولین جلسه شورای نمایندگان کارکنان شاهد و ایثارگر واحدهای تابعه دانشگاه تهران به منظور تعامل و هم‌اندیشی درباره مسائل کارکنان شاهد و ایثارگر شاغل در دانشگاه برگزار شد.

در این جلسه که با حضور دکتر مجید سرسنگی، معاون فرهنگی دانشگاه، و در سالن شورای اداره کل امور دانشجویان و کارکنان شاهد و ایثارگر دانشگاه برگزار شد، دکتر سیدجلال زرگر، مشاور رئیس دانشگاه و مدیرکل امور دانشجویان و کارکنان شاهد و ایثارگر دانشگاه، گزارشی از فعالیت اداره کل حوزه کارکنان شاهد و ایثارگر در سال جاری ارائه کرد.

تصویب مواد ۵۱ و ۷۲ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران در هیأت رئیسه و هیأت امنا دانشگاه، ایجاد پست همطرازی برای جانبازان دارای سابقه مدیریتی، تصویب دستورالعمل مأموریت آموزشی ایثارگران، هدیه ایثار، پرداخت منظم مابه‌التفاوت هزینه‌های درمانی ایثارگران و برگزاری گردهمایی و نشست‌‌های ایثارگران با رئیس و اعضای هیأت رئیسه دانشگاه از جمله این موارد بود.

دکتر مجید سرسنگی، معاون فرهنگی دانشگاه، نیز طی سخنانی وجود این شورا برای تسریع در شناسایی و رفع مشکلات امور ایثارگران و اجرایی‌ کردن قوانین مربوط بسیار ضروری دانست و پیشنهاد کرد که این‌گونه جلسات به‌صورت تخصصی و با حضور مسئولان ذیربط دانشگاه برگزار شود تا ابهامات موجود رفع شود.

وی رویکرد مسئولان دانشگاه را حمایت از ایثارگران عنوان و تصریح کرد: «همه مسئولان دانشگاه در قبال ایثارگران وظیفه دارند و این وظیفه تنها مختص به اداره کل امور دانشجویان و کارکنان شاهد و ایثارگر دانشگاه نیست و این فرهنگ باید در همه سطوح دانشگاه تسری پیدا کند که همه ما نسبت به این عزیزان احساس مسئولیت و دین نمائیم.

در پایان، نمایندگان کارکنان شاهد و ایثارگر واحدها به طرح مسائل و مشکلات حوزه نمایندگی خود پرداختند و مسئولان اداره‌کل نیز پاسخ‌های لازم را ارائه دادند.

 


( ۱ )

نظر شما :

زهرا رضازاده عسگری ۰۳ اسفند ۱۳۹۵ | ۲۰:۰۶
با سلام واحترام آیا در این شورا نماینده هیأت علمی هم حضور دارد یا می توانند حضور داشته باشند.خبر خوبی بود.با تشکر