دکتر طاهری آکردی درگذشت

پیام رئیس دانشگاه تهران در پی درگذشت استاد پیشکسوت

۲۶ اسفند ۱۴۰۱ | ۱۹:۵۰ کد : ۳۳۵۹۱ اخبار اخبار ستادی خبر
تعداد بازدید:۹۷۹
دکتر سید محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران در پی درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حبیب‌الله طاهری آکردی پیامی صادر کرد.
پیام رئیس دانشگاه تهران در پی درگذشت استاد پیشکسوت

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، پیام دکتر سید محمد مقیمی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون

با کمال تاسف خبر تاثربرانگیز درگذشت استاد پیشکسوت دانشکدگان فارابی دانشگاه تهران، جناب حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حبیب‌الله طاهری آکردی دریافت شد.

دکتر طاهری آکردی نزد همه شاگردان و همکاران دانشگاهی به عنوان استادی الگو، الهام‌بخش و توانا در زمینه تبیین معارف اسلامی و آموزه‌های اهل بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام شناخته می‌شد و در عین تواضع، دارای جدیتی مثال‌زدنی در مباحث علمی بود.

تاثیرگذاری استاد طاهری آکردی در فضای دانشکدگان فارابی دانشگاه به حدی بود که حتی پس از نائل آمدن به جایگاه استاد بازنشسته، همچنان ذکر خیر ایشان در محافل دانشگاهی ماندگار و گرایش دانشگاهیان به بهره‌گیری از بینش استاد پایدار بود.

فقدان زنده‌یاد دکتر حبیب‌الله طاهری آکردی برای اینجانب که افتخار تلمذ محضر استاد را داشته‌ و از نصایح و سفارش‌های ایشان در طول ۳۰ سال فعالیت در دانشگاه تهران در کسوت دانشجویی و معلمی بهره‌ها برده‌ام، مایه تالم بسیار است.

بدینوسیله ضمن ابراز تأسف عمیق، درگذشت آن مرحوم را به خانواده داغدار ایشان و جامعه دانشگاهی بویژه استادان، کارکنان و دانشجویان دانشکدگان فارابی تسلیت عرض نموده و از پیشگاه ایزد منان برای آن فقید سعید آمرزش و رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان معزز صبر جزیل و شکیبایی مسئلت دارم.

سید محمد مقیمی
۲۶ اسفند ماه ۱۴۰۱

کلید واژه ها: تسلیت


( ۱۵ )

نظر شما :