توسعه همکاری علمی، آموزشی و پژوهشی دانشگاه تهران و وزارت راه و شهرسازی

۲۲ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۱:۲۲ کد : ۳۲۸۱ اخبار اخبار توسعه‌ای
تعداد بازدید:۱۴۸۵
تفاهم‌نامه همکاری بین مؤسسه باستان‌شناسی دانشگاه تهران و مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی امضا شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، این تفاهم‌نامه به منظور ایجاد و گسترش همکاری‌های علمی و پژوهشی بین مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی (وزارت راه و شهرسازی) و مؤسسه باستان‌شناسی دانشگاه تهران در حوزه معماری باستان و راه، پنجم خرداد، از سوی دکتر محمد شکرچی‌زاده، رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، و دکتر حسن طلایی، رییس مؤسسه باستان‌شناسی دانشگاه تهران، امضا شد.

برخی از زمینه‌های همکاری این تفاهم‌نامه به شرح ذیل است:

- همکاری در پژوهش‌های مرتبط با مطالعات معماری باستان و راه.

- همکاری در برگزاری نشست‌های علمی، همایش، سمینار، نمایشگاه برای عرضه نتایج فعالیت‌های مرتبط و تبادل اطلاعات در سطوح ملی و بین‌المللی.

- همکاری در زمینه فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی از طریق گسترش کارگاه‌های آموزش نظری و عملی با استفاده از توان علمی و آزمایشگاهی موجود در مؤسسه باستان‌شناسی و مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی.

- همکاری و برنامه‌ریزی مشترک با تکیه بر میراث طبیعی-فرهنگی به منظور ارتقاء سطح فرهنگی جامعه و شناخت درست آن از ارزش‌های پهنه‌های طبیعی-فرهنگی، میراث فرهنگی و باستان‌شناختی و حفظ هر چه بیشتر مجموعه‌ها و آثار در رابطه مثبت با چالش‌های عصر حاضر و تبیین الگوهای شهرسازی و معماری ایرانی-اسلامی.

- بررسی زمینه‌های کاربردی پژوهش‌های باستان‌شناسی و نتایج آن در پیشبرد اهداف مرکز و توسعه پایدار کشور در چشم‌انداز تحولات ملی، منطقه‌ای و جهانی.


( ۱ )

نظر شما :