جشنواره تئاتر دانشجویی به زبان‌های خارجی دانشگاه تهران در نقطه آخر

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۱:۱۲ کد : ۳۲۱۲ اخبار اخبار دانشجویی اخبار هنری
تعداد بازدید:۲۱۹۵
مراسم اختتامیه اولین جشنواره تئاتر دانشجویی به زبان‌های خارجی، ۲۸ اردیبهشت‌ماه در دانشکده ادبیات و زبان‌های خارجی دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران، اختتامیه این جشنواره با حضور دکتر مجید سرسنگی، ‌ معاون فرهنگی دانشگاه، ‌ رییس، مسئولین و دانشجویان دانشکده زبان‌ها و ادبیات خارجی برگزار شد.

دکتر مریم حق روستا، رییس دانشکده زبان‌ها و ادبیات خارجی، در این مراسم ضمن قدردانی از حمایت‌های مادی و معنوی معاونت فرهنگی گفت: «امید داریم که دبیرخانه این جشنواره تثبیت شود و برای برگزاری دومین جشنواره هم تلاش‌ و برنامه‌ریزی خواهیم کرد. اجرای تئاتر به زبان‌های خارجی، شجاعتی می‌خواهد که من از همه کسانی که این جسارت و شجاعت را نشان دادند، تشکر می‌کنم».

دکتر اعظم لطفی، دبیر جشنواره نیز در این مراسم گفت: «با برگزاری این جشنواره یک رقابت سالم حاصل شد. در جشنواره اول، ما نمی‌خواهیم از برنده صحبت کنیم، چون کاستی‌هایی وجود داشت، اما تلاش خواهد شد که مشکلات اندک اندک برطرف شود».

وی افزود: «تئاتر بهانه‌ای برای آموزش زبان است و باید سعی کنیم ادبیات فاخر ایرانی را با زبان‌های مختلف در معرض دید جهانیان قرار دهیم. ما قبل و بعد از اسلام ادبیات نمایشی داشته‌ایم و باید بتوانیم به زبان‌های مختلف در تئاتر دفاع مقدس و تعزیه‌خوانی فعالیت داشته باشیم».

در این مراسم، غزل‌خوانی به زبان اردو توسط یکی از دانشجویان انجام شد و در پایان مراسم با اهدای لوح و تندیس از برگزارکنندگان جشنواره تقدیر شد.


( ۵ )

نظر شما :