پیام رئیس دانشگاه تهران به مناسبت روز دانشجو

۱۶ آذر ۱۴۰۱ | ۰۸:۵۳ کد : ۳۱۷۶۱ اخبار اخبار دانشجویی اخبار ستادی خبر
تعداد بازدید:۶۹۵۴
رئیس دانشگاه تهران در پیام به مناسبت فرا رسیدن روز دانشجو، تاکید کرد: امروز هر دانشجوی ایرانی که با تکیه بر استعدادها و توانایی‌های خود، برای نقش بر آب شدن دروغ بزرگ «ما نمی‌توانیم» گامی عملی برمی‌دارد، در واقع سیمای پرفروغی از دانشجوی استکبارستیز را در مسیر پیشرفت و تعالی کشور ترسیم می‌نماید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، متن پیام دکتر سید محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران به این شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

فرا رسیدن شانزدهم آذر ماه سالروز شهادت سه دانشجوی استکبارستیز دانشگاه تهران در جریان اعتراض نسبت به گسترش سلطه استکبار جهانی در کشورمان را که «روز دانشجو» نام گرفته است، گرامی می‌داریم.

۱۶ آذر نماد خودباوری، هوشیاری، آزادی‌خواهی و استقلال‌طلبی دانشجوی ایرانی و یادآور شجاعت و فداکاری دانشجویان مبارز از کیان این مرز و بوم علیه قدرت‌های سلطه‌گر جهانی است.

قریب هفت دهه از لاله‌گون شدن دانشگاه تهران با خون شهیدان ۱۶ آذر می‌گذرد اما روز به روز جنبش اعتراضی دانشجویان علیه قدرت‌های سلطه‌گر جهانی، به مثابه جنبشی توقف‌ناپذیر، بالنده‌تر شده و آرمان‌های آن دانشجویان بر تارک دانشگاه پررنگ‌تر نمودار می‌شود.

امروز که عیار استکبارستیزی در سپهر سیاسی ایران بیش از هر زمان دیگری صیانت از استقلال سرزمین و دفاع از منافع مردم در برابر قدرت‌های سلطه‌گر را تضمین می‌نماید، فرزندان آزادی‌خواه و استقلال‌طلب ایران اسلامی در دانشگاه، قدرتمندتر از همیشه بر آرمان‌های شهدای دانشجو پای می‌فشارند.

امروز هر دانشجوی ایرانی که با تکیه بر استعدادها و توانایی‌های خود، برای نقش بر آب شدن دروغ بزرگ «ما نمی‌توانیم» گامی عملی برمی‌دارد، در واقع سیمای پرفروغی از دانشجوی استکبارستیز را در مسیر پیشرفت و تعالی کشور ترسیم می‌نماید.

مرجعیت دانشگاه، کلام نافذ دانشجو و نقش نهاد علم در رسیدن به «آینده روشن» است که موجب شده است دشمنان در برهه‌های مختلف از جمله حوادث اخیر، چشم طمع از دانشگاه و بویژه دانشگاه تهران برندارند. اما دیدیم که در میدان نبرد ترکیبی دشمن علیه مردم ایران، دانشجویان ارزشی و انقلابی بسیار هوشیارتر در برابر نقشه‌های شوم استکبار و قدرت‌های دست‌نشانده ایستادند و بیدار و استوار راه شهدای انقلاب اسلامی و شهدای دانشجو را ادامه می‌دهند.

هر چند بدخواهان و ساده‌لوحان که در نقشه تازه خود علاوه بر اسلامیت، عرق ملی و ایرانیت را نیز نشانه گرفته و تبلیغ ازخودبیگانگی در لایه‌های مختلف اجتماعی و صحنه‌های گوناگون فرهنگی، ورزشی، علمی و … را به عنوان راهبرد اصلی در دستور کار قرار داده‌اند، بار دیگر در جای جای میهن اسلامی از مردم حق‌طلب و فرزندان ایران در دانشگاه شکست سختی خوردند؛ اما بر ما دانشگاهیان است که با تلاش برای ظرفیت‌سازی‌های مؤثر جهت ارتقای کارآمدی نظام اسلامی و بهبود حکمرانی در عرصه‌های مختلف گام برداریم و پاسخ‌هایی قاطع‌تر و کوبنده‌تر به دشمن داشته باشیم.

سید محمد مقیمی
۱۶ آذر ماه ۱۴۰۱

کلید واژه ها: ۱۶ آذر روز دانشجو دانشگاه تهران


( ۴ )

نظر شما :