دکتر وحید نیکنام به عضویت وابسته فرهنگستان علوم درآمد

۰۸ آذر ۱۴۰۱ | ۱۳:۳۹ کد : ۳۱۶۴۵ اخبار اخبار علمی-فناوری خبر
تعداد بازدید:۵۹۸
دکتر وحید نیکنام، استاد دانشکدگان علوم دانشگاه تهران به عضویت وابسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران درآمد.
دکتر وحید نیکنام به عضویت وابسته فرهنگستان علوم درآمد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، بر اساس حکمی از سوی دکتر رضا داوری اردکانی، رئیس فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران و مصوبه یکصد و سی و دومین جلسه مجمع عمومی این فرهنگستان، دکتر وحید نیکنام استاد دانشکدگان علوم دانشگاه تهران به مدت ۴ سال به عنوان عضو وابسته منصوب شد.
دکتر نیکنام که از سال ۱۳۹۵ به عنوان عضو مدعو در فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران حضور داشته و بیش از ۱۰ کتاب تألیف کرده است که «هزار واژه زیست شناسی» و همچنین همکاری در تألیف ۱۲ دفتر «واژه‌های مصوب فرهنگستان زبان و ادب فارسی» از جمله این تالیفات است.
تألیف و انتشار بیش از ۱۵۰ مقاله در نشریات معتبر داخلی و بین‌المللی و همچنین عضویت در گروه‌های واژه‌گزینی زیست شناسی و علوم گیاهی فرهنگستان زبان و ادب فارسی از دیگر فعالیت‌های علمی دکتر نیکنام است.
این استاد دانشکدگان علوم، مسئولیت‌های متعددی را در دانشگاه تهران و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برعهده داشته است که از جمله این مسئولیت‌ها می‌توان به ریاست دانشکدگان علوم دانشگاه تهران، ریاست دانشکده زیست‌شناسی، رئیس کمیته علوم زیستی گروه علوم پایه دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی، رئیس کمیسیون تخصصی مشورتی علوم پایه دانشگاه تهران و عضویت در هیأت ممیزه دانشگاه تهران اشاره کرد.

کلید واژه ها: فرهنگستان علوم دانشگاه تهران دانشکدگان علوم


( ۵ )

نظر شما :