چهارمین همایش هیدرات گازی ایران در دانشکدگان فنی دانشگاه تهران برگزار شد | همایش هیدرات گازی بین‌المللی می‌شود

۲۹ آبان ۱۴۰۱ | ۰۹:۱۳ کد : ۳۱۴۸۱ اخبار اخبار رویدادها خبر
تعداد بازدید:۲۴۴
چهارمین همایش ملی هیدرات گازی ایران با همکاری انجمن مهندسی شیمی ایران و دانشکده مهندسی شیمی دانشگاه تهران و با ارائه مقاله توسط بیش از ۶۰ پژوهشگر داخلی و خارجی در محل انستیتو مهندسی نفت دانشگاه تهران برگزار شد.
چهارمین همایش هیدرات گازی ایران در دانشکدگان فنی دانشگاه تهران برگزار شد | همایش هیدرات گازی بین‌المللی می‌شود

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر علی نخعی، رئیس چهارمین همایش ملی هیدرات گازی ایران با بیان اینکه تحقیقات علمی جهانی در زمینه هیدرات گازی در ۱۵ سال گذشته رشد بسیار سریعی داشته است، گفت: تشکیل هیدرات از یک طرف به عنوان یک چالش و خطر در خطوط انتقال گاز مطرح است ولی از طرف دیگر هیدرات‌های گازی بستر دریا یکی از بزرگترین منابع انرژی گازی در قرن آینده محسوب می‌شوند.

عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی شیمی دانشگاه تهران با اشاره به کاربردهای دیگر هیدرات از جمله انتقال گاز، فرایندهای جداسازی و نمک‌زدایی، اظهار داشت: فعالیت‌های تحقیقاتی جاری در آزمایشگاه حفاری و مطالعات چاه‌محور دانشگاه تهران بر روی تولید از مخازن هیدرات، دانشگاه تهران را به یکی از قطب‌های پژوهشی در این زمینه تبدیل کرده است.

او همایش ملی هیدرات گازی ایران را زمینه‌ساز هم‌افزایی مراکز مختلف پژوهشی دانشگاهی و صنعتی جهت گسترش پژوهش در خصوص هیدرات‌های گازی دانست.

دکتر علی وطنی، دبیر علمی همایش و استاد دانشکده مهندسی شیمی دانشگاه تهران اعلام کرد: در این همایش استادان، دانشجویان و پژوهشگرانی از ۱۴ دانشگاه و مؤسسه پژوهشی داخلی و دو دانشگاه خارجی در زمینه ارائه مقالات، داوری و حضور در پنل‌های تخصصی همکاری داشته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: مقالات برتر این همایش در یکی از شماره‌های نشریه مهندسی شیمی ایران یا نشریه مهندسی شیمی و نفت دانشگاه تهران به چاپ خواهند رسید.

دکتر وحید تقی‌خانی، دبیر انجمن مهندسی شیمی ایران و استاد دانشکده مهندسی شیمی و نفت دانشگاه صنعتی شریف نیز در آئین اختتامیه این همایش، ابراز امیدواری کرد با توجه به تجربیات اندوخته شده در چهار دوره قبل در دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه سمنان، دانشگاه علم و فناوری مازندران و دانشگاه تهران، همایش هیدرات گازی ایران در آینده در سطح بین‌المللی برگزار شود.

کلید واژه ها: دانشکدگان فنی دانشگاه تهران همایش ملی هیدرات گازی ایران


( ۶ )

نظر شما :