مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران مطرح کرد:

برخی اساتید کمتر به نقش هدایتگری خود توجه می‌کنند | روایتی از «حضور شبانه‌روزی در میدان» در دانشگاه تهران

۲۸ آبان ۱۴۰۱ | ۱۶:۱۹ کد : ۳۱۴۶۴ اخبار اخبار ستادی خبر
تعداد بازدید:۲۹۸
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران با تاکید بر اهتمام بیشتر اساتید دانشگاه‌ها بر ایفای نقش تربیتی خود در دانشگاه‌ها، گفت: متأسفانه برخی اساتید، کمتر به نقش هدایتگری خود توجه می‌کنند.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر محمدمهدی کرمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران، در نشست شورای دانشگاه تهران، با تاکید بر نقش تربیتی استادان دانشگاه گفت: از نقش تربیتی استادان غافل شده‌ایم. وقتی دانشجویی برای تصمیم‌گیری درست نیازمند هدایت از سوی استاد خود است اما استاد وظیفه خود را صرفاً ارائه دروس اختصاصی می‌داند، به مشکلات عدیده‌ای برخورد می‌کنیم؛ بنابراین باید یک فکر جدی درباره این موضوع صورت گیرد و این معضل را حل کنیم.
وی افزود: بسیاری از مشکلات ناشی از این است که ما استادان نقش تربیتی خود را به درستی انجام نداده‌ایم؛ این در حالی است که همه استادان باید نقش تربیتی را جزو وظایف اصلی و امور جدی خود بدانند.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران با اشاره به ناآرامی‌های اخیر، از دکتر سید محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران بخاطر آنچه که تحت عنوان «مدیریت موفق مسائل در دانشگاه تهران» یاد کرد، تقدیر نمود و گفت: علت اصلی اینکه دانشگاه تهران تاکنون موفق بوده و دارای آرامش بیشتری است و اتفاقاتی که در دیگر دانشگاه‌ها افتاد، در دانشگاه تهران اتفاق نیفتاده است، حضور شبانه‌روزی دکتر مقیمی در میدان بود که ایشان شبانه‌روز و با تشکیل جلسات متعدد با گرفتن نقطه‌نظرات مدیران و کارشناسان دانشگاه این مسئله را مدیریت کردند.
دکتر کرمی در بخش دیگری از سخنان خود بر تشکیل جلسات بیشتر در قالب «خانه گفت‌وگو» به منظور دریافت نقطه نظرات اعضای هیأت علمی و تشکیل کارگروه‌ها و برنامه‌ریزی برای آینده دانشگاه در بلندمدت تاکید کرد.
وی وجود اختلاف نظر در بین اعضای هیأت علمی را امری طبیعی دانست و اظهار داشت: باید با جمع کردن نقطه نظرات مختلف، به یک اتفاق نظر برسیم. می‌توانیم اختلاف نظرها را به هم نزدیک کنیم و آموزش عالی را از این خواب آشفته که برای آن دیده‌اند نجات دهیم و اجازه ندهیم این خواب تعبیر شود.
وی تصریح کرد: دشمن می‌خواهد یک ایدئولوژی خاصی را جایگزین ایدئولوژی اسلامی کند. بنابراین باید همه جوانب را ببینیم و بسنجیم تا نگذاریم دشمن به هدف خود برسد.

کلید واژه ها: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه تهران


( ۶ )

نظر شما :