رئیس دانشگاه تهران خبر داد:

گسترش اردوهای دانشجویی دانشگاه تهران | اقامتگاه‌های دانشگاه تهران در مشهد مقدس و شمال کشور به زودی به بهره‌برداری می‌رسد | تخصیص بودجه ۱۵۰ میلیون دلاری به دانشگاه تهران روی میز شورای اقتصاد

۲۵ آبان ۱۴۰۱ | ۱۹:۴۱ کد : ۳۱۴۴۸ اخبار اخبار ستادی خبر
تعداد بازدید:۴۶۶
رئیس دانشگاه تهران از گسترش اردوهای دانشجویی و ارتقای امکانات رفاهی اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه تهران با بهره‌برداری از مجموعه رفاهی و اقامتگاهی دانشگاه تهران در جوار پردیس بین‌المللی کاسپین و همچنین خرید هتل توسط یک مؤسسه خیریه برای بهره‌برداری توسط دانشگاه تهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر سید محمد مقیمی روز چهارشنبه ۲۵ آبان ماه ۱۴۰۱ در نشست شورای دانشگاه تهران که در محل تالار شهید سلیمانی دانشگاه تهران برگزار شد، درباره ارتقای امکانات رفاهی برای دانشگاهیان دانشگاه تهران، به ساخت مجموعه تفریحی در جوار پردیس بین‌المللی کاسپین دانشگاه تهران اشاره کرد و گفت: مجموعه هتل کاسپین متعلق به دانشگاه تهران است که در طول ۳۰ سال گذشته نیمه‌کاره مانده بود. این مجموعه شامل ۵۰ اتاق هتلی است که به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه مجموعه تفریحی کاسپین هم برای اردوهای دانشجویان و همچنین برای امور رفاهی و تفریحی استادان و کارمندان دانشگاه تهران استفاده خواهد شد، همچنین از خرید یک هتل در مشهد مقدس برای بهره‌برداری توسط دانشگاه تهران به همت یک مؤسسه خیریه خبر داد و اظهار کرد: سرمایه مورد نیاز برای خرید این اقامتگاه‌ها حدود یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

رئیس دانشگاه تهران افزود: با آماده‌سازی این فضاهای رفاهی، شاهد گسترش برگزاری اردوهای تفریحی و زیارتی برای دانشجویان و گسترش نشاط در فضای دانشجویی خواهیم بود. همچنین در زمینه تأمین مسکن دانشگاهیان، مذاکره برای شراکت چند شرکت داخلی و بین‌المللی را آغاز کرده‌ایم.

دکتر مقیمی با اشاره به آغاز مراحل تخصیص بودجه ۱۵۰ میلیون دلاری به دانشگاه تهران برای ساخت آزمایشگاه مرکزی و تجهیز و نوسازی سایر آزمایشگاه‌های دانشگاه، گفت: قرار است این اعتبار از ظرفیت بودجه‌ای امسال که در شورای اقتصاد در حال نهایی شدن است، تأمین شود و بازپرداخت آن بر عهده دولت خواهد بود.

رئیس دانشگاه تهران در بخش دیگر سخنانش، عملیاتی شدن راهبرد توسعه حرفه‌ای و مهارتی در دانشگاه تهران را مستلزم تأمین زیرساخت‌های لازم برای این موضوع دانست و گفت: مجموعه‌ای برای آموزش مهارت‌آموزی دانشجویان و ارتباط آنها با صنعت در اشتهارد فراهم شده است که تجهیزات و بازسازی ساختمان‌های این مجموعه کامل شده و به زودی شاهد افتتاح آن خواهیم بود. وی ایجاد این سه مجموعه اقامتگاهی فرهنگی و مذهبی، تفریحی و سیاحتی و همچنین کمپ مهارتی را در راستای سیاست ارتقا نشاط جامعه دانشجویی و دانشگاهی بر شمرد و اظهار امیدواری نمود که با برنامه ریزی مناسب و اجرای این برنامه‌ها شاهد پویایی، تحرک و شادابی در محیط دانشگاه و تعامل بیشتر اساتید و دانشجویان باشیم.

کلید واژه ها: دانشگاه تهران شورای دانشگاه


( ۱ )

نظر شما :