درخواست رؤسای دانشگاه‌ها از سازمان برنامه‌ و بودجه در زمینه اعتبارات تغذیه دانشجویی

۰۵ شهریور ۱۴۰۱ | ۰۹:۴۸ کد : ۳۰۲۸۴ اخبار اخبار ستادی خبر
تعداد بازدید:۲۴۷
رئیس دانشگاه صنعتی شریف اظهار داشت: رؤسای دانشگاه‌ها در سی‌وهفتمین اجلاس رؤسای دانشگاه‌های بزرگ کشور خواستار شدند تا سازمان برنامه‌ و بودجه کمک‌های لازم را در زمینه تهیه غذای باکیفیت به دانشگاه‌ها داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر رسول جلیلی رئیس دانشگاه صنعتی شریف درباره نتایج سی‌وهفتمین اجلاس رؤسای دانشگاه‌های بزرگ کشور که به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، گفت: دو موضوع اصلی شامل «تغذیه دانشجویی» و «امور فرهنگی» مربوط به سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها در دستور کار این اجلاس بود که با حضور رئیس سازمان امور دانشجویان و معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.
رئیس دانشگاه صنعتی شریف افزود: رؤسای دانشگاه‌ها در این نشست با اشاره به مشکلات و افزایش قیمت‎‌هایی که در حوزه تهیه غذای دانشجویی وجود دارد، خواستار شدند تا سازمان برنامه‌وبودجه کمک‌های لازم را در زمینه تهیه غذای باکیفیت به دانشگاه‌ها داشته باشد. رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم نیز قول مساعد دادند که دانشگاه‌ها در نیمسال اول سال تحصیلی جدید از جهت تغذیه دانشجویی مشکلی نخواهند داشت.
وی ادامه داد: رؤسای دانشگاه‌های حاضر در این اجلاس، یادآور شدند که اگر تخصیص‌های مربوط به غذای دانشجویی به موقع صورت نگیرد، در فرآیند خرید مواد اولیه و قرارداد با پیمانکاران ایجاد خلل می‌شود. البته رئیس سازمان امور دانشجویان قول مساعد دادند که مشکلی در زمینه تخصیص به موقع وجود نخواهد داشت.
دکتر جلیلی به بخش دوم اجلاس رؤسای دانشگاه‌های بزرگ که ناظر بر هم‌اندیشی درباره امور فرهنگی دانشگاه‌ها در سال تحصیلی جدید بوده است، اظهار داشت: بخشی از بحث‌ها درباره ضرورت تخصیص بودجه فرهنگی مناسب مطرح شد و رؤسای دانشگاه‌ها و معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم نیز در زمینه امور ایجابی فرهنگی، کدهای اخلاقی، الگوهای رفتاری، منشور آموزشی، پژوهشی، اخلاقی دانشجویی، حقوق دانشجو، نقش تربیتی اساتید و همچنین فعالیت بیشتر مراکز مشاوره دانشجویی با توجه به چالش‌های اجتماعی کرونا به ذکر محورهایی پرداختند.
رئیس دانشگاه صنعتی شریف تاکید کرد: ایجاد نشاط در دانشگاه، امیدآفرینی و توجه به ورزش دانشجویی از سرفصل‌هایی بود که به صورت مفصل در اجلاس رؤسای دانشگاه‌های بزرگ مورد تاکید قرار گرفت.
بر طبق این گزارش، دبیرخانه اجلاس رؤسای دانشگاه‌های بزرگ کشور در دانشگاه تهران مستقر است و دانشگاه صنعتی شریف میزبان سی‌وهفتمین اجلاس رؤسای دانشگاه‌های بزرگ کشور بود.

کلید واژه ها: اجلاس رؤسای دانشگاه‌های بزرگ کشور دانشگاه تهران تغذیه دانشجویی امور فرهنگی


نظر شما :