به عنوان گامی برای تحکیم بنیان خانواده و جوانی جمعیت صورت گرفت:

انعقاد تفاهم‌نامه ساخت و تجهیز مهدکودک دانشگاه تهران / کلنگ احداث مهدکودک به زمین زده شد / دکتر مقیمی: تسهیلات مناسب برای تحکیم بنیان خانواده و جوانی جمعیت به خانواده بزرگ دانشگاه تهران تخصیص پیدا می‌کند

۱۱ تیر ۱۴۰۱ | ۱۴:۵۷ کد : ۲۹۱۸۵ اخبار اخبار ستادی خبر
تعداد بازدید:۱۱۸۵
تفاهم نامه ساخت و تجهیز مهدکودک ویژه فرزندان خردسال اعضای هیأت علمی، غیرهیات علمی و دانشجویان دانشگاه تهران صبح امروز شنبه ۱۱ تیر ماه فی‌مابین دانشگاه تهران و بنیاد فرهنگی مصلی‌نژاد منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر سید محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه ساخت و تجهیز مهدکودک ویژه فرزندان خردسال اعضای هیأت علمی، غیرهیات علمی و دانشجویان دانشگاه تهران که به امضای رئیس دانشگاه و مدیرعامل بنیاد فرهنگی مصلی‌نژاد رسید، گفت: با توجه به سیاست‌های کلی جمعیت و همچنین تلاش برای بالندگی و جوانی جمعیت و در راستای برطرف کردن موانع ازدواج، تسهیل و ترویج تشکیل خانواده، افزایش فرزندآوری و همچنین تحکیم بنیان و پایداری خانواده لازم است که تسهیلات مناسب به خانواده بزرگ دانشگاه تهران تخصیص پیدا کند.

رئیس دانشگاه تهران افزود: در همین راستا و به عنوان گامی برای تشویق خانواده‌ها به فرزندآوری و جوانی جمعیت، زمینی به مساحت ۸۰۰ مترمربع از مجموعه املاک متعلق به دانشگاه تهران برای احداث مهدکودک اختصاص پیدا کرد.

وی با قدردانی از دکتر عباس مصلی‌نژاد که برای ساخت و تجهیز این مهدکودک پیش‌قدم شده است، گفت: دانشگاه متعهد به تأمین زمین در خیابان ۱۶ آذر برای ساخت مهدکودک شده است و بنیاد فرهنگی مصلی‌نژاد نیز اعتبار و بودجه لازم را برای تمامی مراحل ساخت و تجهیز مهدکودک فراهم می‌کند.

رئیس دانشگاه تهران همچنین پیشنهاد کرد که در بخشی از این مهدکودک، فضایی به منظور آشنایی کودکان با مشاغل مختلف مانند آتش‌نشانی و … ایجاد شود.

دکتر عباس مصلی‌نژاد، مدیرعامل بنیاد فرهنگی مصلی‌نژاد که عضو هیأت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران نیز است، در حاشیه انعقاد این تفاهم‌نامه خاطرنشان کرد: زمینی که دانشگاه تهران برای احداث این مهدکودک اختصاص داده است دارای ارزش قیمتی بالایی است اما فراهم آوردن آرامش برای اعضای دانشگاه هم بسیار ارزشمند است.

وی افزود: آرامشی که راه‌اندازی مهدکودک برای کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه ایجاد می‌کند و تولید ثروتی که با این آرامش صورت می‌گیرد، دارای ارزش بسیار بالایی است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، بر اساس تفاهم‌نامه منعقدشده فی‌مابین دانشگاه تهران و بنیاد فرهنگی مصلی‌نژاد، برنامه‌ریزی و اداره مهدکودک بر عهده اداره کل رفاه و سلامت کارکنان دانشگاه تهران است و عوائد حاصل از مهدکودک متعلق به دانشگاه تهران خواهد بود که در جهت ارائه خدمات رفاهی مطلوب به خانواده بزرگ دانشگاه تهران به منظور فراهم نمودن تسهیلات و برنامه‌ریزی لازم برای ترغیب به فرزندآوری صرف خواهد شد.

استفاده از این مهدکودک با اولویت کارکنان اعم از هیأت علمی و غیرهیات علمی و دانشجویان دانشگاه خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، پس از انعقاد تفاهم‌نامه ساخت و تجهیز مهدکودک دانشگاه تهران، کلنگ احداث این مجموعه با حضور دکتر سید محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران و دکتر عباس مصلی‌نژاد مدیرعامل بنیاد فرهنگی مصلی نژاد در قطعه زمینی در محدوده طرح توسعه دانشگاه تهران به زمین زده شد.

دکتر احمد نوحه‌گر معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع، دکتر محمود کمره‌ای معاون آموزشی، دکتر مهدی شهبازی مشاور رئیس دانشگاه و رئیس مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی، دکتر عبدالرضا سیف، رئیس بسیج اساتید، ابراهیم حسن‌زاده مدیرکل رفاه و سلامت کارکنان و دکتر فاطمه یزدیان مشاور رئیس دانشگاه در امور زنان و خانواده نیز در این مراسم حضور داشتند.

کلید واژه ها: بنیان خانواده جوانی جمعیت ساخت مهدکودک


( ۱ )

نظر شما :