بیش از هزار عنوان جدید به گنجینه کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران اضافه شد | ارائه تازه‌های کتاب در کتابخانه مرکزی از اول مرداد

۱۱ تیر ۱۴۰۱ | ۱۱:۲۸ کد : ۲۹۱۷۱ اخبار اخبار پژوهشی خبر
تعداد بازدید:۲۹۶
کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران با خرید بیش از هزار عنوان جدید کتاب مورد نیاز دانشجویان، اعضای هیأت علمی و پژوهشگران، تازه‌های کتاب کتابخانه را در موضوعات متنوع و به زبان‌های فارسی و انگلیسی تأمین و ارائه کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر فاطمه ثقفی، رئیس کتابخانه مرکزی، مرکز اسناد و تأمین منابع علمی دانشگاه تهران، با اعلام این خبر گفت: این کتابخانه در زمان برگزاری نمایشگاه کتاب تهران، با هدف تأمین نیازهای اطلاعاتی دانشجویان، اعضای هیأت علمی و پژوهشگران، به بررسی، انتخاب و خرید کتاب‌های فارسی و انگلیسی پرداخت.

وی افزود: این کتاب‌ها از ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ به تناوب و بر اساس دسته‌بندی‌های موضوعی در نمایشگاهی در طبقه همکف کتابخانه مرکزی به نمایش گذاشته شد.

دکتر ثقفی اظهار داشت: کتاب‌های خریداری شده شامل ۴۶ عنوان به زبان اصلی و نزدیک به یک هزار و ۱۰۰ جلد کتاب به زبان فارسی است. اعضای کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران از ابتدای مرداد ماه، پس از جست‌وجو و یافتن عناوین موردنظر در سامانه آذرسا می‌توانند برای مطالعه یا امانت این کتاب‌ها به کتابخانه مرکزی مراجعه کنند.

رئیس کتابخانه مرکزی، مرکز اسناد و تأمین منابع علمی دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: امسال بعد از دو سال خرید کتاب لاتین هم میسر شد و تخفیف نمایشگاه کتاب ۱۴۰۱ کمک کرد تا خرید خوبی در بخش کتاب انگلیسی انجام شود. همچنین علاوه بر کتابخانه مرکزی، با تخصیص بودجه به کتابخانه‌های دانشکده‌ها و پردیس‌های دانشگاه تهران، یکایک آنها خرید خوبی را انجام دادند.

کلید واژه ها: کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد معاونت پژوهشی


نظر شما :