بازدید هیات دانشگاهی آلتو فنلاند از دانشگاه تهران

۰۳ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۵:۰۵ کد : ۲۸۷۵ اخبار اخبار توسعه‌ای
تعداد بازدید:۱۷۰۵
سفیر فنلاند در ایران و هیأت دانشگاه «آلتو» این کشور، روز یک‌شنبه، ‌ بیست‌وهفتم‌ دی‌ماه ضمن بازدید از دانشگاه تهران، با معاون بین‌الملل دانشگاه تهران دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران، در این جلسه که با حضور «پروفسور پکا ماتیلا»، مدیراجرایی بخش مدیریت بازرگانی دانشگاه «آلتو»، خانم «می‌یا ویتانن»، مدیر پروژه‌های جدید این دانشگاه و «هری کمراینن»، سفیر فنلاند در تهران، دکتر محمدباقر قهرمانی، معاون بین‌الملل دانشگاه و رییس و مشاور بین‌الملل دانشکده مدیریت دانشگاه تهران، برگزار شد، طرفین بر آغاز و گسترش همکاری در رشته‌های مختلف دانشگاهی، به‌خصوص رشته‌های مدیریت، کارآفرینی، فنی، اقتصاد و نیز امضای تفاهم‌نامه همکاری برای تسهیل این همکاری‌ها تاکید کردند.

پروفسور «ماتیلا» با اشاره به همکاری موفق و نزدیک با شرکت‌ها و صنایع مشهور در سطح جهان، ابراز امیدواری کرد در خصوص ارتباط با صنعت، در دو دانشگاه همکاری و تبادل نظر علمی صورت پذیرد.

تبادل دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی در قالب تورهای کوتاه‌مدت دانشجویی و دوره‌های مشترک تحصیلات تکمیلی نیز، در این دیدار مورد موافقت طرفین قرار گرفت.

رییس دانشکده مدیریت دانشگاه تهران نیز، در این دیدار با تاکید بر عملیاتی‌کردن تفاهم‌نامه‌های مشترک، خواستار فعال شدن همکاری‌های مورد علاقه طرفین شد. وی اجرای رشته MBA به‌صورت مشترک بین دانشگاه تهران دانشگاه «آلتو» را شروعی مناسب برای آغاز همکاری بین دو دانشگاه اعلام نمود و برای آجرای آن اعلام آمادگی کرد.

گفتنی است دانشگاه «آلتو»، دومین دانشگاه بزرگ فنلاند بعد از دانشگاه «هلسینکی» است که در رتبه بندی‌های جهانی، جایگاه بالایی دارد. این دانشگاه نزدیک به بیست‌هزار دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی دارد.


( ۱ )

نظر شما :