مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم:

افزایش مشارکت دانشجویان به ارتقای کیفیت زندگی دانشجویی کمک می‌کند / کانون‌های همیاران سلامت روان دانشگاه‌ها بازوی مراکز مشاوره هستند

۲۴ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۲:۱۴ کد : ۲۸۶۸۶ اخبار اخبار سلامت و بهداشت خبر سلامت و سبک زندگی
تعداد بازدید:۱۵۹
مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم، کانون‌های همیاران سلامت روان دانشگاه‌ها را بازوی مراکز مشاوره برای بهبود شرایط روانی دانشجویان دانست و گفت: افزایش مشارکت دانشجویان در فعالیت‌ها منجر به توانمندسازی و ارتقای کیفیت زندگی دانشجویان می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران، دکتر ابراهیم نعیمی، مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دومین نشست تخصصی اولین جشنواره ملی سلامت دانشجویان در دانشگاه تهران، بر تغییر رویکرد دفتر سلامت و مشاوره اشاره کرد و گفت: رویکرد دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم از درمان به پیشگیری تغییر پیدا کرده است و تلاش می‌کنیم در حوزه پیشگیری با آموزش و توانمندسازی بتوانیم مهارت لازم را به دانشجویان آموزش دهیم.
وی با بیان اینکه «پژوهش‌ها نشان می‌دهد یکی از مشکلات جدی در زندگی، عدم استفاده از مهارت‌های زندگی است «، افزود: بسترسازی برای مشارکت جدی دانشجویان در برنامه‌ها و فعالیت‌ها و یادگیری در حین انجام فعالیت، منجر به توانمندی دانشجو و افزایش کیفیت عملکرد و زندگی خواهد شد.
مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم با اشاره به حضور همیاران سلامت روان در این نشست خاطرنشان کرد: همیاران سلامت روان باید به عنوان بازوی مراکز مشاوره برای بهبود شرایط روانی دانشجویان، این مراکز را یاری کنند.
دکتر نعیمی بر حمایت از کانون‌های همیاران سلامت روان دانشگاه‌ها تاکید کرد و افزود: ما به عنوان سیاست‌گذار، ناظر و حامی، از برنامه‌های کانون‌ها حمایت می‌کنیم.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، دومین نشست تخصصی اولین جشنواره ملی سلامت دانشجویان با موضوعات روابط مؤثر، جوانان و سبک زندگی دانشجویی با حضور دکتر علیرضا وجهی معاون دانشگاه و رئیس سازمان خدمات دانشجویی دانشگاه تهران، دکتر ابراهیم نعیمی مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم، دکتر زهره عزیزی‌ رئیس مرکز مشاوره دانشگاه تهران و جمعی از همیاران سلامت روان از دانشگاه‌های منطقه یک کشور دانشگاه تهران برگزار شد.

کلید واژه ها: مرکز مشاوره جشنواره ملی سلامت دانشجویان


( ۱ )

نظر شما :