جزئیات جدید درباره جایزه فناوری و نوآوری یونسکو از زبان رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران

۲۲ خرداد ۱۴۰۱ | ۰۸:۲۳ کد : ۲۸۵۸۱ گفت‌وگو و گزارش علم‌وفناوری
تعداد بازدید:۳۶۸
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، جزئیات جدیدی درباره جایزه فناوری و نوآوری یونسکو اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر علی اسدی، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، هدف از ایجاد دبیرخانه جایزه فناوری و نوآوری یونسکو را ترویج فرهنگ فناوری و نوآوری در کشور، شناسایی و ایجاد شبکه ارگانیک میان ذی‌نفعان فناوری و نوآوری در عرصه‌های ملی و بین‌المللی و همچنین شناسایی و تشویق سرآمدان و صاحب‌نظران این عرصه در دانشگاه‌ها و سازمان‌ها دانست.
وی افزود: اختصاص جایزه فناوری و نوآوری دارای این پیام است که صاحب‌نظران و سرآمدانی که تا کنون نخواسته‌اند خود را معرفی کنند، از این طریق معرفی و برای سایر فعالان عرصه علم و فناوری الگو شوند.
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران گفت: اعطای جایزه فناوری و نوآوری یونسکو در واقع ترویج بزرگداشت مقام کسانی است که در این حوزه زحمت کشیده‌اند.
بر طبق این گزارش، ایجاد جایزه فناوری و نوآوری یونسکو روز هشتم خرداد ماه ۱۴۰۱ در نشستی با حضور معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم، رئیس دانشگاه تهران و رئیس کمیسیون ملی یونسکو در ایران، در حضور نمایندگان رسانه‌ها اعلام عمومی شد. در این نشست، تفاهم‌نامه سه جانبه فی‌مابین معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم، کمیسیون ملی یونسکو و دانشگاه تهران در خصوص تأسیس دبیرخانه جایزه فناوری و نوآوری یونسکو منعقد شد.
دکتر اسدی، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران درباره نقش معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم در این جایزه، اظهار کرد: معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم در مدیریت و راهبری دبیرخانه جایزه نقش خواهد داشت و همچنین در زمینه تشکیل کمیته‌های تخصصی و همکاری در تأمین جوایز برای اهدا به صاحب‌نظران و سرآمدان همکاری می‌کند. این معاونت در تدوین چارچوب قوانین و مقررات مربوط به حمایت از برگزیدگان نیز نقش دارد.
وی افزود: کمیسیون ملی یونسکو در ایران نیز علاوه بر همکاری در زمینه طراحی و ثبت طرح جایزه فناوری و نوآوری در مراجع داخلی و سازمان علمی آموزشی ملل متحد، در زمینه برگزاری رویداد و تأمین مالی جایزه نیز کمک خواهد کرد.

این گفت‌وگو را از شبکه دانشگاه تهران ببینید:


لینک دانلود فایل

نظر شما :