گزارش دیدار نوروزی و رمضانه رئیس دانشگاه تهران با دانشجویان بزرگترین مجتمع خوابگاهی کشور / چهره به چهره با ساکنان کوی دانشگاه

۲۳ فروردین ۱۴۰۱ | ۰۹:۳۶ کد : ۲۶۹۲۶ اخبار اخبار دانشجویی خبر
تعداد بازدید:۲۱۴۷
رئیس دانشگاه و اعضای هیأت رئیسه دانشگاه تهران عصر دوشنبه ۲۲ فروردین ماه با حضور در جمع دانشجویان ساکن در کوی دانشگاه تهران، ضمن دیدار نوروزی با دانشجویان، به سوالات آنها پاسخ دادند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، ایستگاه اول دیدارهای نوروزی و رمضانه دکتر سید محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران از حضور در جمع کارکنان خوابگاه‌های دانشگاه تهران آغاز شد. بهانه این دیدار، قدردانی از تلاش شبانه‌روزی کارکنان خوابگاه‌ها در روزهای تعطیلات نوروزی برای فعال‌سازی تمام ظرفیت خوابگاه‌ها به مناسبت ازسرگیری آموزش حضوری بود.

رئیس دانشگاه تهران در جمع کارکنان خوابگاه‌ها که در تالار اندیشه کوی دانشگاه برگزار شد، یادآوری کرد: «خیلی از شما می‌توانستید ایام تعطیلات را در خانه و کنار خانواده باشید اما ایثار و فداکاری کردید و برای آماده‌سازی خوابگاه‌ها در محل کار حضور داشتید. نتیجه کار شما، اتفاق بزرگ ازسرگیری آموزش حضوری پس از گذشت دو سال بود.»

دکتر مقیمی به همراه حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر کرمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران و دکتر علیرضا وجهی معاون دانشجویی دانشگاه، با اهدای لوح تقدیر از زحمات ۱۵ نفر از کارکنان کوی دانشگاه شامل عباس محمودیان، زهرا مشهدی عباسی، محمدحسن ترکمند، سودابه جعفرپور، اکبر معصومی نغمه، تاج دولت کریم پوری سرناوی، میلاد دادرس، بیت‌اله ستاری شوره دلی، عسگر دشتی برنجه، بهناز جعفری ساران، بهناز جعفری ساران، محمدعلی زارع فیلابی، بهنام جعفرپوراله حقی، مریم بهاروند، امیرعلی حسنی و مهدی اصلانی قدردانی کردند.

رئیس دانشگاه و هیئت رئیسه پس از تجلیل از کارکنان، به سمت خوابگاه دخترانه شهید چمران رفتند تا در محل زمین چمن این مجتمع خوابگاهی در جمع دانشجویان حاضر شوند. رئیس دانشگاه وقتی در حال ورود به این خوابگاه بود، خاطرات دوران دانشجویی و سکونتش در یکی از ساختمان‌های خوابگاه چمران را تداعی می‌کرد؛ خاطرات سه دهه قبل که این خوابگاه پسرانه بوده است.

دانشجویان در کنار دید و بازدید نوروزی با رئیس دانشگاه و اعضای هیئت رئیسه، مطالبات خود را نیز مطرح می‌کردند. برقراری سرویس‌های دانشجویی از کوی دانشگاه به پردیس‌های دانشگاه در امیرآباد و میدان انقلاب اسلامی از جمله مطالباتی بود که رئیس دانشگاه تاکید کرد که به زودی سرویس ویژه دانشجویان ساکن در کوی دانشگاه برقرار می‌شود. دکتر مقیمی همچنین از تخصیص اعتبار ویژه برای افزایش کیفیت غذای سلف سرویس‌های کوی دانشگاه خبر داد.

دیدار نوروزی رئیس دانشگاه با دانشجویان پسر ساکن در کوی، به وقت اذان مغرب برخورد کرد. پس اقامه نماز جماعت، سفره افطار دانشجویان در مسجد کوی، میزبان رئیس دانشگاه نیز بود. دیدار نوروزی که با دیدار رمضانه رئیس دانشگاه با دانشجویان مقارن شده بود، فرصتی نیز بود تا دانشجویان در گفت‌وگویی به طرح دغدغه‌ها و پیشنهادهای خود با رئیس دانشگاه بپردازند.

از ظرفیت کوی دانشگاه برای انجام فعالیت‌های دانش‌بنیان تا پیشنهادهایی برای ارتقای فضای فرهنگی دانشگاه و خوابگاه‌ها از محورهایی بود که دانشجویان ساکن در کوی پسران با مسئولان دانشگاه درمیان گذاشتند.

نمادی از نشان دانشگاه تهران، هدیه‌ای بود که از سوی دکتر مقیمی در دیدارهای نوروزی با دانشجویان خوابگاه چمران و کوی پسران، به دانشجویانی که در این دیدار حضور داشتند، اهدا شد. ایستگاه بعدی و پایانی حضور نوروزی و رمضانه رئیس دانشگاه تهران در کوی دانشگاه، به بازدید از یک خوابگاه پسرانه کوی اختصاص پیدا کرد؛ خوابگاهی که نامش به نام و یاد استاد فقید، آیت‌الله دکتر عمید زنجانی مزین شده است. دانشجویان ساکن خوابگاه عمید که با حمایت بنیاد مصلی‌نژاد احداث شده است، میزبان رئیس دانشگاه بودند.

دکتر مقیمی در پایان بازدید از اتاق‌های دانشجویان ساکن خوابگاه عمید، بر حضور میدانی مدیران ارشد دانشگاه در جمع دانشجویان ساکن کوی دانشگاه را یک فرصت برای ارتقای مدیریت‌ها و استفاده از مشورت‌های دانشجویی دانست و به مدیران تاکید کرد که به طور مستمر در جمع‌های دانشجویی حاضر شوند و از دیدگاه‌های دانشجویان بهره‌برداری کنند.


لینک دانلود فایل

کلید واژه ها: دیدار نوروزی دانشگاه تهران


( ۷ )

نظر شما :