۱۵ اسفند؛ پویش «دانشگاه تهران؛ دانشگاه دوستدار محیط زیست» / از اهدای نهال و آموزش نهال‌کاری به شهروندان تا رونمایی از سامانه تبادل کتاب دانشجویان

۱۴ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۳:۲۴ کد : ۲۶۳۴۲ اخبار دانشگاه سبز اخبار ستادی خبر محیط زیست
تعداد بازدید:۱۲۴۲
پویش «دانشگاه تهران؛ دانشگاه دوستدار محیط زیست» فردا یکشنبه ۱۵ اسفند ماه همزمان با روز درختکاری در سراسر واحدهای دانشگاه تهران برگزار می‌شود.
۱۵ اسفند؛ پویش «دانشگاه تهران؛ دانشگاه دوستدار محیط زیست» / از اهدای نهال و آموزش نهال‌کاری به شهروندان تا رونمایی از سامانه تبادل کتاب دانشجویان

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، همزمان با نهال‌کاری در واحدهای دانشگاه تهران با مشارکت اعضای هیات علمی و کارکنان، رویداد سه روزه اهدای نهال مثمر به شهروندان از سوی دانشگاه تهران با همکاری انجمن‌های علمی دانشجویی از روز یکشنبه ۱۵ اسفند ماه آغاز می‌شود.

اهدای نهال به شهروندان، یکی از رویدادهای شاخص پویش «دانشگاه تهران؛ دانشگاه دوستدار محیط زیست» است که طی آن ۲۰ هزار نهال مثمر توزیع خواهد شد و آموزش‌های تخصصی برای غرس و نگهداری نهال از سوی دانشجویان در غرفه‌ای ویژه در مقابل سردر دانشگاه تهران ارائه می‌شود.

همچنین غرس ۱۷۳ نهال در پردیس مرکزی دانشگاه تهران به یاد اعضای هیأت علمی و کارکنان درگذشته دانشگاه تهران در دو سال گذشته و غرس ۲۵۰ نهال در مجتمع خوابگاه‌های دانشگاه تهران که تحت عنوان «یادمان قربانیان کرونا» نامگذاری می‌شود، از دیگر برنامه‌های دانشگاه تهران در روز درختکاری است.

افتتاح نیروگاه خورشیدی در دانشکده محیط زیست و رونمایی از سامانه تبادل کتاب دانشجویان (UTbook) از دیگر رویدادهای دوستدار محیط زیست در پویش دانشگاه تهران است.

همچنین در حاشیه نهال‌کاری به نام چند تن از اساتید پیشکسوت دانشگاه تهران در سایت جانمایی‌شده برای احداث موزه علم، بازدید مسئولان ارشد آموزش عالی از محل احداث موزه علم صورت می‌گیرد و مسئولان علمی و ملی حاضر در مراسم به سخنرانی می‌پردازند.

کلید واژه ها: دانشگاه تهران روز درختکاری فضای سبز


( ۲ )

نظر شما :