دیدار هیات دانشگاهی دانش سرای مطالعات عالی کاربردی EPHE فرانسه با مسئولان دانشگاه تهران

۱۸ مهر ۱۳۹۴ | ۱۳:۱۸ کد : ۲۵۷۵ اخبار
تعداد بازدید:۹۸۴
دیدار هیات دانشگاهی دانش سرای مطالعات عالی کاربردی EPHE فرانسه با مسئولان دانشگاه تهران

دکتر «هوبرت بوست»، رییس و دکتر «لورنس فرابولت»، مدیر تحقیقات و امور بین‌الملل دانشسرای مطالعات عالی کاربردی فرانسه(Ecole Pratique des Hautes Edutes) ، روز چهارشنبه ۱۵ مهرماه ضمن بازدید از دانشگاه تهران، با معاونان بین‌الملل و پژوهشی دانشگاه تهران دیدار کردند.
به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران، در این دیدار که با حضور دکتر محمدباقر قهرمانی، معاون بین‌الملل، دکتر ناصر معصومی، معاون پژوهشی و عبدالمجید اسکندری، مدیرکل برنامه‌ریزی و همکاری‌های بین‌المللی دانشگاه تهران برگزار شد، طرفین درباره همکاری در زمینه‌های تخصصی مورد علاقه بحث و تبادل نظر کردند.
هیات‌های دانشگاهی ایران و فرانسه، در این دیدار ضمن تاکید بر همکاری در زمینه زبان‌های باستانی، باستان‌شناسی، علوم ادیان و مذاهب و علوم پایه، در خصوص برگزاری دوره‌های مشترک تحصیلی در مقطع دکتری، راهنمایی پایان‌نامه‌های دانشجویی و مطالعات و پژوهش‌های کاربردی گفت‌وگو و توافق کردند.
در این جلسه دکتر معصومی، ضمن معرفی دانشگاه تهران و زمینه‌های تخصصی پژوهشی آن، آب، انرژی و محیط زیست را از زمینه‌های مورد علاقه دانشگاه برای همکاری با طرف فرانسوی اعلام کرد. هم‌چنین در این دیدار، تبادل اطلاعات علمی و پژوهشی به منظور انجام پروژه‌های مشترک مورد تاکید طرفین قرار گرفت.
گفتنی است «دانش‌سرای مطالعات عالی کاربردی فرانسه»، نهادی دانشگاهی و پژوهشی است و دانشجویان آن از طریق تجربه عملی در کار پژوهش، با مبانی نظری و کاربردی علوم آشنا می‌شوند. هیات فرانسوی با توجه به برگزاری موفقیت آمیز طرح موسوم به «کوتوتل» خواستار توسعه تبادل دانشجو با دانشگاه تهران، به ویژه در قالب طرح مذکور است.