رییس پردیس کیش دانشگاه تهران معارفه شد

۱۱ مهر ۱۳۹۴ | ۱۹:۰۹ کد : ۲۵۶۹ اخبار
تعداد بازدید:۱۵۲۲
رییس پردیس کیش دانشگاه تهران معارفه شد

دکتر منصور خلیلی عراقی، رییس پردیس کیش دانشگاه تهران، روز پنجشنبه 9 مهرماه، در مراسمی با حضور رییس و اعضای هیات‌رییسه دانشگاه، رییس و مسئولین منطقه آزاد کیش و استادان و دانشجویان این پردیس معارفه و از  زحمات دکتر نصرت‌الله ضرغام، رییس سابق این پردیس تقدیر شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر محمود نیلی احمد‌آبادی رییس دانشگاه، در این مراسم، ضمن تشکر از زحمات و خدمات دکتر ضرغام، پردیس کیش را از ظرفیت‌های مهم فعالیت‌های بین‌المللی دانشگاه برشمرد.
دکتر نیلی احمدآبادی، از جذب دانشجویان خارجی در پردیس بین الملل کیش دانشگاه تهران خبرداد و گفت: «در حال حاضر، دانشگاه تهران در عرصه بین‌المللی در حوزه‌های مختلف شامل تبادل دانشجو و استاد و تشکیل کار‌گروه‌های تخصصی آموزشی با دانشگاه‌های خارجی همکاری‌های جدی دارد».
رییس دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه یکی از مهم‌ترین برنامه‌های دانشگاه، توسعه فعالیت‌های بین‌المللی و برگزاری دوره‌های مشترک است اظهار داشت: «در شرایط کنونی یک هزار دانشجوی خارجی از کشورهای مختلف در دانشگاه تهران تحصیل می‌کنند که تلاش داریم آن را افزایش دهیم و با دریافت مجوزهایی از وزارت علوم و سایر نهادها در صدد تقویت پردیس بین المللی کیش در راستای فعالیت های بین المللی هستیم».
دکتر نیلی احمدآبادی اضافه کرد: «وقتی سخن از دانش برای جامعه و دانش برای توسعه پایدار به میان می‌آید، حضور دانشگاه برای خدمت به جامعه است و این نشان دهنده آن است که چرا پردیس بین‌المللی کیش تاسیس شده است و دانشگاه چقدر اعتقاد دارد که پردیس کیش را در طراز اول مراکز معتبر بین‌المللی جهان قرار دهد».
رییس دانشگاه تهران اضافه کرد: «وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری به تازگی مجوز پذیرش دانشجوی خارجی را برای دانشگاه تهران در پردیس کیش صادر کرده و این موضوع به صورت رسمی روز گذشته اعلام شده است».
دکتر نیلی احمدآبادی هم چنین افزود: «پارک علم و فن‌آوری یک دروازه بزرگ بین‌المللی بین دانشگاه و جامعه است و آینده روشنی را در کیش رقم خواهد زد. شرکت‌های دانش بنیان نیز که متشکل از نخبگان کشور اند، با جذب سرمایه‌های بین‌المللی، به طور قطع زمینه های جدیدی را نیز در کیش فراهم خواهند کرد
رییس دانشگاه تهران در ادامه افزود: «به علت برخی مشکلات در خصوص جذب دانشجو و تدریس به زبان خارجی، تاکنون دانشجوی خارجی در دانشگاه کیش تحصیل نکرده‌اند، اما با برطرف شدن مشکلات، از سال تحصیلی جدید امکان جذب دانشجوی خارجی و تدریس به زبان غیرفارسی وجود دارد و دانشجویان کشورهای مختلف می‌توانند در پردیس بین الملل کیش دانشگاه تهران تحصیل کنند».
دکتر نیلی احمدآبادی در پایان اظهار امیدواری کرد پردیس کیش بتواند در حوزه‌های مختلف، خصوصا جذب دانشجویان بین‌المللی موفق عمل نماید و با تکیه بر ظرفیت‌های دانشگاه تهران، نماد یک دانشگاه بین‌المللی سرآمد در حوزه خاورمیانه باشد.
در این مراسم، هم‌چنین دکتر علی اصغر مونسان، مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش نیز، با اشاره به لزوم تولید علم و کسب جایگاه‌های معتبر علمی دنیا به دست دانشجویان کشورمان گفت: «سازمان منطقه آزاد کیش از توسعه مراکز علمی به ویژه دانشگاه ها حمایت می‌کند».
رییس منطقه آزاد کیش، حمایت از فعالیت موفق پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران را در منطقه آزاد کیش از کارهای دارای اولویت برشمرد و اظهار امیدواری کرد این پردیس بتواند فعالیت‌های خود را در حوزه‌های مختلف تقویت کرده و توسعه دهد.
در این مراسم هم‌چنین دکتر منصور خلیلی عراقی، رییس جدید پردیس کیش دانشگاه تهران، اولویت‌های خود را برای اداره این پردیس برشمرد و دکتر نصرت‌الله ضرغام نیز گزارشی از فعالیت‌های دوران تصدی مسئولیت خود را ارایه نمود.
گفتنی است پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران، هم‌اکنون یک هزار و 700 دانشجو دارد که در 95 رشته در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل می‌کنند.