دیدار رییس دانشگاه تهران با خانواده معظّم شهید رجبعلی لعل‌آخر

۱۱ مهر ۱۳۹۴ | ۱۹:۰۸ کد : ۲۵۶۷ اخبار
تعداد بازدید:۱۲۲۶
دیدار رییس دانشگاه تهران با خانواده معظّم شهید رجبعلی لعل‌آخر

رییس دانشگاه تهران، با خانواده یکی از شهدای دانشگاه دیدار کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رییس دانشگاه، به همراه جمعی از معاونین و مدیران دانشگاه و نیز  تعدادی از مسئولین بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ، عصر روز دوشنبه ششم مهرماه با حضور در منزل شهید رجبعلی لعل‌آخر از  کارکنان پردیس دانشکده‌های فنی، با خانواده معظم این شهید دیدار کرد.
در این دیدار که به منظور تجدید میثاق با آرمان‌ها و اهداف والای شهیدان و گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس و بسط و گسترش فرهنگ غنی ایثار و شهادت و ادای احترام به خانواده معظم شهدا برگزار شد، دکتر محمود نیلی احمد آبادی، رییس دانشگاه، ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهداء و تجلیل از این خانواده معظم، شهدای دانشجو، کارمند و عضو هیأت علمی را از افتخارات بزرگ دانشگاه تهران برشمرد و گفت: «همه ما مدیون ایثارگری شهدا در طول دوران دفاع مقدس هستیم و افتخارات امروز ما در عرصه‌های مختلف، مرهون خون پاک شهداست».
در این دیدار دکتر سیدجلال زرگر، مشاور رییس و مدیرکل امور دانشجویان و کارکنان شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران نیز ضمن ارایه گزارش آماری از شهیدان دانشگاه و تجلیل از مقام شامخ آنان، دیدار با خانواده معظم شهدا را که در طول سال و در مناسبت‌های گوناگون برگزار می شود، سعادت و توفیقی بزرگ برای مسئولین دانشگاه دانست.
در ادامه این دیدار صمیمانه، که فرزندان معزّز این شهید نیز حضور داشتند، خانم حکیم‌زاده همسر مکرمه شهید لعل‌آخر، ضمن ابراز خشنودی از برگزاری این دیدار، به بیان خاطراتی از دوران زندگی مشترک با این شهید و ذکر فضایل اخلاقی ایشان پرداخت و سپس وصیت‌نامه شهید گرانقدر برای جمع حاضر قرائت شد.
در پایان این دیدار نیز، لوح تقدیر و هدایایی به رسم یادبود به خانواده گرانقدر این شهید اهدا شد.

گفتنی است شهید رجبعلی لعل‌آخر که متولد اول مرداد سال 1325 بود، دوم خرداد  در عملیات بزرگ بیت‌المقدس و فتح خرمشهر، به فیض شهادت نایل آمد. از این شهید گرانقدر، دو پسر و یک دختر به یادگار مانده است که در زمان شهادت پدر، به ترتیب 7، 4 و 1 ساله بودند.