کلیه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه تهران پایش سلامت می‌شوند

۰۶ مهر ۱۳۹۴ | ۱۳:۰۹ کد : ۲۵۶۴ اخبار
تعداد بازدید:۲۷۸۳
کلیه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه تهران پایش سلامت می‌شوند

کلیه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه تهران در سال جدید، در کلینیک‌های تخصصی مرکز بهداشت و درمان دانشگاه تهران، پایش سلامت می‌شوند.
به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران، در سیزدهمین نمایشگاه آشنایی با خدمات و فعالیت‌های حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه تهران، که 4 تا ۱۵ مهرماه برگزار می‌شود، کلیه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه پایش سلامت می‌شوند.
به گفته دکتر مقدس تبریزی، مدیرکل بهداشت و درمان دانشگاه تهران، امسال نیز طرح پایش سلامت دانشجویان ویژه سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری اجرا می‌شود و بیش ازده‌هزار دانشجو در این سه مقطع پایش سلامت می‌شوند.
مدیرکل بهداشت و درمان دانشگاه تهران، در این‌‌باره افزود: «در این طرح دانشجویان پس از پذیرش، مورد معاینات مختلف پزشکی قرار می‌گیرند که از جمله این معاینات می‌توان به معاینات دندانپزشکی، بینایی سنجی، روان‌سنجی و تن سنجی (شامل کنترلBMI ، فشار خون، شاخص تناسب اندام) اشاره کرد».
وی هدف از این طرح را غربال‌گری و پیگیری سلامت و بهداشت سلامت دانشجویان در همه زمینه‌‌ها عنوان کرد و افزود: «به صورت جدی پیگیری می‌شود که اگر دانشجویی نیاز به فراخوانی، انجام آزمایش و ادامه درمان داشته باشد، همه اقدامات در جهت سلامت جسمی و روانی دانشجویان صورت گیرد».
دکتر مقدس، بهبود تغذیه و مشاوره تغذیه‌ای را نیز از دیگر برنامه این طرح عنوان کرد و گفت: «در این بخش نیز تلاش خواهد شد تا عادت‌های رفتاری و تغذیه‌ای دانشجویان بهبود یابد و مشکلات تغذیه‌ای و رفتاری دانشجویان برطرف شود».


( ۱۶ )