نشست معاونان پژوهشی دانشگاه‌های برتر و بزرگ کشور در دانشگاه تهران برگزار شد

۲۷ مرداد ۱۳۹۴ | ۱۲:۴۲ کد : ۲۵۲۳ اخبار اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۳۰۴
نشست معاونان پژوهشی دانشگاه‌های برتر و بزرگ کشور در دانشگاه تهران برگزار شد

نخستین نشست معاونان پژوهشی دانشگاه‌های برتر کشور، با رویکرد «هم‌افزایی برای برگزاری نشست‌هایی جهت حل مشکلات کلان کشور»، روز سه‌شنبه 27 مرداد ماه در دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی دانشگاه تهران، در ابتدای این نشست، دکتر سید احمدرضا خضری، دبیر اجلاس روسای دانشگاه های بزرگ و برتر کشور، هدف از برگزاری این نشست را تقویت و تعمیق دیدگاه‌ها و ارایه پیشنهادات موثر به رؤسای دانشگاه‌ها جهت ارایه در اجلاس روسای دانشگاه‌های کشور اعلام کرد.

مشاور رییس دانشگاه تهران، تبیین سیاست‌های کلی پژوهش، یافتن راه‌کارهای مناسب برای افزایش کیفیت در پژوهش، دستیابی به راهبرهای مشترک و موثر در جهت سیاست‌گذاری کلان پژوهشی، تسهیل و زمینه‌سازی برای انجام پژوهش‌های مورد نیاز جامعه، تقویت پژوهش‌های بین‌المللی، تسهیل ارتباط پژوهشگران با صنعت و بازار، پرهیز از اقدامات موازی و پیشگیری از اتلاف سرمایه و دستیابی به آیین نامه ها، مقررات و دستورالعمل های مشترک را رویکردهای اصلی این نشست عنوان کرد.

در ادامه این نشست، دکتر صدیق، رییس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و مشاور وزیر علوم تحقیقات و فناوری، گزارشی در خصوص برنامه ششم توسعه اقتصادی اجتماعی و فرهنگی و پیش‌بینی‌هایی که در حوزه‌ی تحقیقات و فناوری انجام شده است ارایه داد.

پس از گزارش دکتر صدیق، دکتر ناصر معصومی، معاون پژوهش دانشگاه تهران در سخنانی به تبیین و بررسی عناوین اصلی نشست پرداخت و سپس معاونان پژوهشی 13 دانشگاه‌ برتر کشور، درباره مسایل علمی و پژوهشی مرتبط به بحث و تبادل نظر پرداختند.