ملاقات هیأت مرکز تحقیقات علوم زمین‌ پوتسدام آلمان ( GFZ) با رئیس دانشگاه تهران

۲۰ خرداد ۱۳۹۴ | ۲۰:۱۰ کد : ۲۴۷۵ اخبار
تعداد بازدید:۲۲۲۸
ملاقات هیأت مرکز تحقیقات علوم پوتسدام آلمان ( GFZ) با رئیس دانشگاه تهران

رئیس و اعضای هیأت مرکز تحقیقات علوم زمین‌ پوتسدام آلمان19 (GFZ)خردادماه 1394 با دکترمحمود نیلی‌احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران دیدار و گفت‌وگو کردند.
دکتر نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران در این دیدار ضمن معرفی دانشگاه، مؤسسات و مراکز پژوهشی دانشگاه و رشته‌ها و تعداد دانشجویان دانشگاه علاقه‌مندی دانشگاه تهران را برای همکاری بیشتر با مؤسسه تحقیقاتی پوتسدام آلمان اعلام کرد.
رئیس دانشگاه تهران با اشاره به پردیس‌های بین‌المللی دانشگاه تهران وجود این پردیس‌ها را فرصت بسیار خوبی برای همکاری‌های بین‌المللی عنوان کرد.
دو طرف در این دیدار همچنین درباره همکاری در زمینه‌های تخصصی زلزله شناسی، علوم زمین ، نقشه برداری و... تبادل نظر کردند.
امضای تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه تهران و تمدید تفاهم نامه همکاری بین پردیس فنی و مرکزGFZ ، تبادل دانشجویان دوره دکتری، برگزاری دوره‌های مشترک تحصیلات تکمیلی، برگزاری سمینارها و کنفرانس‌های مشترک در زمینه‌های خاص ژئوفیزیک، ژئولوژی و لرزه‌نگاری از دیگر مباحثی بود که در این جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
رئیس هیأت آلمانی نیز با ابراز خرسندی از دیدار با رئیس دانشگاه تهران علاقه‌مندی موسسه متبوع خود را برای گسترش همکاری با دانشگاه تهران اعلام کرد.
وی با اشاره به توان علمی بالای دانشجویان ایرانی گفت: ما دانشجویانی که از دانشگاه تهران از سوی استادان معرفی می‌شوند بدون آزمون می‌پذیریم چرا که سطح علمی دانشجویان دانشگاه تهران بسیار بالاست و در پروژه‌های تحقیقاتی ما استادان و دانشجویان ایرانی جایگاه ویژه‌ای دارند.

گفتنی است در این دیداردکتر محمدباقر قهرمانی معاون بین‌الملل، دکتر محمود کمره‌ای رئیس پردیس دانشکده‌های فنی،  دکتر نبی بیدهندی رئیس مؤسسه ژئوفیزیک، دکتر میرنژاد مدیر گروه زمین شناسی، دکتر محمدعلی شریفی مدیرگروه مهندسی نقشه برداری پردیس دانشکده‌های فنی، عبدالمجید اسکندری مدیر کل برنامه‌ریزی و همکاری‌های بین‌المللی حضور داشتند.