ملاقات هیأت دانشگاه پاسائوی آلمان با معاون بین‌الملل دانشگاه تهران

۰۵ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۳:۰۸ کد : ۲۴۵۸ اخبار
تعداد بازدید:۱۶۶۹
ملاقات هیأت دانشگاه پاسائوی آلمان با معاون بین‌الملل دانشگاه تهران

جلسه ملاقات هیأت دانشگاه  پاسائوی Passau  آلمان (خانم دکتر اورسولا روتنر Ursula  Reutner معاون بین‌الملل دانشگاه و دکتر پوسگا مدیر گروه علوم کامپیوتر دانشگاه مذکور) با دکترمحمدباقر قهرمانی معاون بین‌الملل سه شنبه پنجم خردادماه1394 برگزار شد.  در این جلسه که آقای شرودر از دفتر سرویس تبادلات فرهنگی آلمان، آقای عبدالمجید اسکندری مدیرکل برنامه ریزی وهمکاری‌های بین‌المللی ، حضور داشتند ، طرفین بر ایجاد ارتباط در رشته‌های خاص بین اساتید هر گروه آموزشی تأکید کردند.

دانشگاه پاساو یکی از دانشگاه‌های تازه تأسیس در ناحیه باواریای آلمان است در رشته‌های علوم کامپتوتر معتبر بوده و طرفین بر تحقیق و پژوهش‌های مشترک در زمینه امنیت فناوری اطلاعات، حقوق فناوری اطلاعات و سایر رشته های تخصصی در زمینه فناوری اطلاعات  توافق کردند.
 برگزاری دوره‌های مشترک کارشناسی ارشد و دکتری و سمینارها و کنفرانس‌های تخصصی و تبادل دانشجو و استاد از دیگر موضوعات مورد بحث بود. تأکید شرودر بر حمایت سرویس تبادلات فرهنگی آلمان DAAD از کلیه فعالیت‌های مشترک و ارائه بورس به دانشجویان و اساتیدی که بین دو دانشگاه تبادل می‌شوند  بود و مقررگردید پس از بررسی‌ها وایجاد ارتباطات مستقیم اساتید دو دانشگاه با یکدیگر تفاهم‌نامه همکاری مشترک نیز به امضا برسد. همچنین علاقمندی اساتید آلمانی به شرکت در کنفرانس‌هایی که قرار است در چارچوب کرسی‌های یونسکوی دانشگاه تهران در زمینه فضای مجازی – آب و خاک برگزار شود مطرح و مقرر گردید از طریق سرویس تبادلات فرهنگی آلمان DAAD اطلاعات لازم ارائه شود.