در چهارمین جلسه شورای دانشگاه تهران مطرح شد

واکسیناسیون اعضای هیأت علمی و کارکنان در مرکز بهداشت دانشگاه تهران انجام می‌شود/ آموزش در ترم آتی تحصیلی به صورت ترکیبی خواهد بود / بیش از ۸۰ درصد پرونده‌های حقوقی به نفع دانشگاه تهران رقم خورده است

۰۶ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۸:۳۸ کد : ۱۸۸۸۴ اخبار اخبار ستادی خبر
تعداد بازدید:۳۲۸۲
روابط عمومی دانشگاه تهران: چهارمین جلسه شورای دانشگاه با حضور هیأت رئیسه و رؤسای واحدهای تابعه دانشگاه تهران امروز چهارشنبه برابر با ششم مردادماه به صورت مجازی برگزار شد.

بر اساس برنامه اعلام شده، چهارمین جلسه شورای دانشگاه در سال ۱۴۰۰ سه دستور جلسه داشت که بر اساس آن، مسئولان مربوطه گزارش‌های مربوط به هر دستور جلسه را ارائه دادند.

در صورت انجام واکسیناسیون، آموزش در ترم آتی تحصیلی به صورت ترکیبی خواهد بود
بنا بر اولین دستور کار چهارمین نشست شورا، دکتر حسینی، معاون آموزشی دانشگاه گزارشی از شرایط اتمام ترم تحصیلی جاری ارائه و خاطرنشان ساخت که در کنار امور جاری آموزشی، نتایج آزمون و مصاحبه دکتری و نیز آزمون استعدادهای درخشان دانشگاه به سازمان سنجش و آموزش کشور ارسال شده است.
دکتر حسینی همچنین با اشاره به ارزیابی صورت گرفته از برنامه دانشگاه‌های مطرح جهان برای ترم تحصیلی آتی خاطرنشان ساخت که عمده دانشگاه‌ها با توجه به غیرقابل پیش بینی بودن شرایط کرونا، رویکرد احتیاطی در پیش گرفته‌اند.
معاون آموزش دانشگاه افزود: بر همین اساس، آموزش در ترم تحصیلی آتی دانشگاه تهران نیز روش ترکیبی خواهد بود، به این معنا که در صورت انجام واکسیناسیون دانشجویان و اعضای هیأت علمی، می‌توان با اولویت مقاطع تحصیلات تکمیلی، به تدریج کلاس‌های درسی را به صورت مجازی و سپس حضوری (ترکیبی) برگزار کرد.
دکتر حسینی همچنین با اشاره به برگزاری کنکور کارشناسی و مقاطع تحصیلات تکمیلی در تابستان، خاطرنشان ساخت که ترم تحصیلی آتی طبق روال قبل از اپیدمی کرونا، از ابتدای مهر آغاز خواهد شد.

واکسیناسیون پرسنل (اعضای هیأت علمی و کارکنان) در مرکز بهداشت دانشگاه تهران انجام خواهد شد
دومین دستور کار نشست، گزارش دکتر حبیبا، معاون دانشجویی دانشگاه، در خصوص هماهنگی لازم برای انجام واکسیناسیون پرسنل دانشگاه بود که براساس آن قرار است از روز شنبه در مرکز بهداشت دانشگاه آغاز شود.
به گفته دکتر حبیبا، بر اساس هماهنگی صورت گرفته با وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا، قرار است انجام واکسیناسیون پرسنل دانشگاه، طبق برنامه و گروه‌های سنی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، در مرکز بهداشت دانشگاه انجام شود.
به گفته معاون دانشجویی دانشگاه، واکسیناسیون پرسنل انتظامات دانشگاه از روز گذشته (سه شنبه) آغاز شده و از روز شنبه، نهم مرداد نیز، واکسیناسیون سایر پرسنل نیز بر اساس گروه‌های سنی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، آغاز خواهد شد.
دکتر حبیبا افزود: در برنامه پیش بینی شده، قرار است تا پایان شهریورماه تمامی پرسنل دانشگاه (کارمندان و اعضای هیأت علمی) و دانشجویان تحصیلات تکمیلی و تا پایان آذرماه نیز تمامی دانشجویان مقطع کارشناسی واکسینه شوند.
دکتر حبیبا در ادامه همچنین گزارشی از وضعیت اسکان دانشجویان در خوابگاه‌های دانشگاه و نیز روند بازسازی خوابگاه‌های دانشگاه ارائه داد.
به گفته معاون دانشجویی دانشگاه، در دو سال گذشته بیش از چهار هزار و هفتصد دانشجو در خوابگاه‌ها اقامت داشته و از خدمات رفاهی بهره‌مند شده‌اند.
دکتر حبیبا همچنین ادامه داد: در دو سال گذشته و به رغم شرایط دشوار ناشی از اپیدمی کرونا، بیش از ۱۳ خوابگاه دانشجویی به صورت اساسی بازسازی شده و در این بازسازی‌ها، رویکرد کیفی سازی و کارآمدسازی خوابگاه‌ها و نیز افزایش فضاهای فرهنگی و ورزشی در اولویت قرار داشته است.

بیش از ۸۰ درصد پرونده‌های حقوقی به نفع دانشگاه تهران خاتمه یافته است
آخرین دستورکار چهارمین نشست شورا، گزارش مدیرکل حقوقی از فعالیت‌های این اداره کل و مهمترین پرونده‌های حقوقی در سال‌های اخیر بود که بر اساس این گزارش، میزان موفقیت دانشگاه در پرونده‌های حقوقی در سال گذشته بیش از ۸۰ درصد بوده است.
به گفته دکتر محسنی، در سال‌های اخیر ترمیم و بازتعریف اداره کل حقوقی با نگاه تخصصی با اولویت در دستور کار بوده و این اداره کل بیش از ۹۰ جلسه با اعضای شورای حقوقی دانشگاه برای رسیدگی به پرونده‌های حقوقی و پیگیری مسائل و موضوعات مرتبط با آن برگزار کرده است.
دکتر محسنی افزود: در این دوره پس از ۸۶ سال، سند تک برگ مالکیت پردیس مرکزی دانشگاه تهران صادر و در اختیار دانشگاه قرار گرفت. همچنین برای ثبت ۱۳۸۴ ملک از املاک دانشگاه تهران در سامانه سادا (سامانه اموال دستگاه‌های اجرایی) اقدامات لازم صورت پذیرفته است.
به گفته مدیرکل حقوقی دانشگاه تهران، مقابله با جعل مدرک و تعرض به تحریف برند دانشگاه تهران، پیگیری تعرض به اموال دانشگاه تهران، مشارکت در تدوین مقررات مورد نیاز دانشگاه، حفاظت و حراست قضائی و دفاع از حقوق دانشگاه در مراجع قضائی، گسترش نظارت بر قراردادها از جمله دیگر اقدامات و فعالیت‌های مهم اداره کل تحت مدیریت وی در سال‌های اخیر بوده است.

گفتنی است قبل از شروع این نشست، دکتر نیلی احمدآبادی با اشاره به اتمام موفقیت‌آمیز ترم تحصیلی جاری، از تمامی مسئولان و دست‌اندرکاران حوزه آموزش، مرکز یادگیری الکترونیکی و نیز اعضای هیأت علمی به دلیل ایفای نقش مؤثر در این زمینه تقدیر و قدردانی کرد.
رئیس دانشگاه تهران با اشاره به دستاوردها و موفقیت‌های دانشگاه تهران در سال‌های اخیر افزود: در این سال‌ها دانشگاه با ساختار و نظام یکپارچه خوبی اداره شده و همین ساختار کارا و یکپارچه، وجه ممیزه دانشگاه تهران از دیگر نهادها و حتی دانشگاه‌های کشور است.
وی همچنین با اشاره به قرار گرفتن موزه زمین شناسی دانشگاه در فهرست موزه‌های جهانی، افتخار آفرینی اعضای هیأت علمی دانشگاه تهران در جشنواره فارابی و نیز چهارمین جشنواره «زن و علم» و نیز امضای تفاهم‌نامه «کنسرسیوم ۵ دانشگاه برتر ایران» بین دانشگاه‌های تهران، علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران، صنعتی امیرکبیر، صنعتی شریف و دانشگاه علوم پزشکی ایران، آنها را بخشی از خروجی همین ساختار کارآمد در دانشگاه دانست و به جامعه دانشگاهی کشور، از جمله دانشگاه تهرانی‌ها، تبریک گفت.
دکتر نیلی احمدآبادی همچنین با اشاره به توالی و تداوم شرایط ناشی از اپیدمی کرونا، خاطرنشان ساخت که مایه مباهات است که فعالیت‌های دانشگاه در این شرایط هیچگاه متوقف نشد و در آینده نیز قطعاً متوقف نخواهد شد.
رئیس دانشگاه تهران در پایان با اشاره به درگذشت سه تن از اساتید و اعضای هیأت علمی دانشگاه تهران در یک ماه گذشته، یاد و خاطره آنها را گرامی داشت.

کلید واژه ها: دانشگاه تهران شورای دانشگاه


( ۶ )

نظر شما :