معاون مرکز فناوری‌های دیجیتالی؛

بستر لازم جهت ایجاد وب‌سایت اختصاصی آزمایشگاه‌های تحقیقاتی راه‌اندازی شد

۳۱ تیر ۱۴۰۰ | ۲۰:۰۹ کد : ۱۸۶۸۹ اخبار اخبار توسعه‌ای خبر
تعداد بازدید:۳۶۲
روابط عمومی دانشگاه تهران: دکتر مصطفی صالحی، معاون سامانه‌های اطلاعاتی مرکز فناوری‌های دیجیتالی دانشگاه تهران از راه‌اندازی بستری جهت ایجاد وب‌سایت اختصاصی برای آزمایشگاه‌های تحقیقاتی توسط اعضای هیأت علمی دانشگاه تهران خبر داد.

بنا بر گزارش مرکز فناوری‌های دیجیتال دانشگاه، دکتر صالحی، معاون سامانه‌های اطلاعاتی مرکز فناوری‌های دیجیتالی ضمن اعلام این خبر گفت: «امروزه دیگر دنیای دیجیتالی جزو مهمی از زندگی همه شده است و کمتر فردی را می‌شناسیم که بتواند این بخش از زندگی خود را حذف کند. در این راستا، امکان ایجاد وب‌سایت اختصاصی برای آزمایشگاه‌های اعضای محترم هیأت علمی، به‌منظور معرفی دستاوردهای آموزشی و پژوهشی آنان ضروری است».
وی افزود: «لذا، پس از بررسی‌های انجام شده بر روی قالب آزمایشگاه‌های نمونه در وب‌سایت‌های داخلی و خارجی، در نهایت توسط مرکز فناوری‌های دیجیتالی و با حمایت معاونت پژوهشی دانشگاه تهران، قالبی استاندارد برای این منظور طراحی و ایجاد شد که نیاز استادان دانشگاه را برطرف کند».
دکتر صالحی تصریح کرد: «از جمله ویژگی‌های بستر پیشنهادی می‌توان به یکپارچگی و استانداردسازی صفحات آزمایشگاه‌های پژوهشی، رعایت ملاحظات امنیتی و راحتی کاربر در استفاده از آن و عدم نیاز به دانش فنی خاص اشاره کرد. فراهم‌آوردن این بستر نتایجی چون یکسان‌سازی سایت آزمایشگاه‌ها، ترغیب اعضای هیأت علمی به ارائه دستاوردهای خود و دانشجویان و همچنین عرضه آن دستاوردها در سطح وب‌سایت‌های استاندارد و کاربرپسند را به همراه خواهد داشت».
معاون سامانه‌های اطلاعاتی مرکز فناوری‌های دیجیتالی در پایان خاطر نشان کرد: «برای استفاده از بستر مذکور لازم است، عضو هیأت علمی با مراجعه به پیشخوان دانشگاه تهران و پس از تکمیل فرم درخواست میزبانی و ارسال آن، در بخش سیستم عامل مورد نیاز این فرم UCMS آزمایشگاه را انتخاب کند. سپس فضای ایجاد شده پنل مدیریت محتوای دانشگاهی به همراه راهنمای تصویری چگونگی کار با پنل برای متقاضیان ارسال خواهد شد و می‌توانند وب سایت خود را در این محیط راه‌اندازی کنند».

کلید واژه ها: مرکز فناوری‌های دیجیتال وب‌سایت اختصاصی آزمایشگاه‌های تحقیقاتی دانشگاه تهران


نظر شما :