افتتاح رویداد استارت‌آپ ویکند مجازی کشاورزی و سلامت هوشمند در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران

۰۱ تیر ۱۴۰۰ | ۱۷:۱۴ کد : ۱۷۷۲۴ اخبار اخبار ستادی خبر
تعداد بازدید:۲۴۰
روابط عمومی دانشگاه تهران: رویداد استارت‌آپ ویکند مجازی کشاورزی و سلامت هوشمند با حضور ۱۵ تیم از صاحبان ایده در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران افتتاح شد.

به گزارش پارک علم و فناوری دانشگاه، این رویداد با هدف بسترسازی خلق ایده میان دانشجویان و علاقه‌مندان به حوزه کشاورزی و سلامت هوشمند، آشنایی متخصصان کشاورزی با مباحث کسب و کار و فناوری بازار محور، انتقال تجربیات مربیان کسب و کار در صنعت کشاورزی به صاحبان ایده، حمایت از ایده‌های منتخب جهت ایجاد کسب و کار و تولید ثروت پایدار، (۳۱ خرداد) با حضور دکتر عباس زارعی هنزکی، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، دکتر سید حسین گلدانساز، رئیس پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران، دکتر محمدمهدی فریدوند، مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه تهران، مهندس فاطمه صداقت‌فرد، معاون مرکز نوآوری و کارآفرینی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، مهندس یاشار غلامی، مدیرعامل شتابدهنده اسمارت ایکس و مهندس هادی باقری، مدیرعامل شتابدهنده بندا لب آغاز به کار کرد.

مهندس فاطمه صداقت‌فرد، معاون مرکز نوآوری و کارآفرینی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران از برگزاری موفقیت آمیز اولین استارت‌آپ ویکند مجازی در حوزه زالو در سال گذشته یاد کرد و گفت: «امسال برای دومین بار اقدام به برگزاری دومین استارت آپ ویکند مجازی در حوزه کشاورزی و سلامت هوشمند کرده‌ایم. بخشی از این رویداد به‌صورت حضوری و بخشی دیگر به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود».

وی با تبیین دلیل انتخاب حوزه کشاورزی برای برگزاری استارت‌آپ ویکند مجازی خاطرنشان کرد: «اهمیت بخش کشاورزی در زندگی روزمره مردم و تولیدات محصولات کشاورزی مبتنی بر اصول توسعه پایدار که منجر به تقویت و توانمندسازی محصولات کشاورزی در کسب وکارهای خرد و کلان می‌شود و همچنین نیاز جامعه و حرکت به سمت کشاورزی هوشمند سبب شد تا پارک علم و فناوری دانشگاه تهران این موضوع را جزو خط مشی‌های خود قرار داد و برنامه‌های حمایتی را نیز در این زمینه طراحی کرد تا از ایده‌های حوزه کشاورزی حمایت کند».

مهندس صداقت‌فرد با اشاره به برگزاری رویداد میتاپارک در چهارم خرداد ماه افزود: «میتاپارک پیش رویدادی برای استارت‌آپ ویکند کشاورزی و سلامت هوشمند بود. در این پیش رویداد که با حضور استادان دانشگاه، دانشجویان، اعضای انجمن‌های علمی و فعالان حوزه کشاورزی برگزار شد، به چالش‌ها و راه حل‌های نوآورانه حوزه کشاورزی و منابع طبیعی پرداخته شد».


معاون مرکز نوآوری و کارآفرینی پارک علم و فناوری در ادامه سخنان خود سلامت مواد غذایی، سامانه‌های هوشمند پایش، مشاوره و اطلاع‌رسانی کشاورزی، تجهیزات و سامانه‌های نوین کشاورزی، کشاورزی در محیط بسته و روش‌های کشت نوین با رویکرد سلامت، بازارگاه‌های آنلاین، امنیت غذایی و بیوتکنولوژی و حوزه‌های زیستی را محورهای استارت‌آپ ویکند کشاورزی و سلامت هوشمند برشمرد.

وی تصریح کرد: «با اطلاع‌رسانی رویداد در مدت یک‌ماه، ۱۶۹ نفر شرکت کردند. در کل ۶۱ ایده برای این رویداد به‌عنوان ایده ورودی جذب شد که پس از بررسی ایده‌ها در چند مرحله، در کارگروه تصمیم‌گیری پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، ۱۵ ایده انتخاب شدند».

صداقت فرد در پایان با بیان وجه تمایز رویداد استارت‌آپ ویکند مجازی اظهار کرد: «در رویداد مجازی، ما اقدام به جذب تیم کرده‌ایم و از ابتدا به صاحبان ایده گفته شده بود که حتماً تیم و روحیه تیم‌سازی داشته باشند و هم تیمی‌های خود را نیز بشناسند تا رویداد بهتر و مؤثرتر برگزار شود و ایده‌هایشان به ثمر بنشیند».

کد تحریریه : ۱۰۰/۱۰۱/۱۰۲

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری کشاورزی و سلامت هوشمند


نظر شما :