برای نخستین بار در کشور؛

پارک علم و فناوری دانشگاه تهران موفق به احداث ساختمانی با فناوری چاپ سه‌بعدی شد

تعداد بازدید:۸۳۳۳
روابط عمومی دانشگاه تهران: پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با ورود به مسیر تولید چاپگرهای سه بعدی موفق به احداث نخستین ساختمان با روش چاپ سه‌بعدی شدند.


بنا بر گزارش پارک علم و فناوری دانشگاه، در دنیای امروز، چاپ سه‌بعدی بسیاری از فناوری‌ها و مواد را پوشش می‌دهد، چون تقریباً در همه صنایع نفوذ کرده است و می‌توان گفت چاپ سه‌بعدی با پیشرفت و تکامل، به‌مرور همه‌ صنایع موجود در جهان را متحول می‌کند. بدین ترتیب شاهد آینده متفاوتی در زندگی شخصی و کاری انسان‌ها خواهیم بود.
فناوری چاپ سه‌بعدی ساختمان با استفاده از بتن مخصوص برای نخستین بار در کشور ساخته شد، در این روش نوآورانه، احداث بناهایی که فرایندی وقت‌گیر و هزینه‌بر دارند، با کمک فناوری چاپ سه‌بعدی و فرآورده بتن ساخته شده در کشور، روند احداث با سرعتی حداکثر تا ۱۰ برابر روش پیشین انجام می‌شود.
لازم به ذکر است، موادی که در این خانه به کار رفته از نظر ایمنی، راحتی و انعطاف‌پذیری دارای استاندارد بالایی است، ضایعاتی در حد صفر دارد و در برابر محدودیت‌های غیر‌قابل پیش‌بینی نیز از مقاومت لازم برخوردار است.

 


لینک دانلود فایل

( ۳۹ )

نظر شما :

حسین ایمانی جاجرمی ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۸:۳۱
عالی! خدا قوت، باید به اطلاع شرکت های ساختمانی و سازمان های مسوول مسکن و ساخت و ساز در کشور برسد. من شخصا در گروه مدیران شهرهای جدید کشور اطلاع رسانی کردم.