از سوی انتشارات وایلی؛

کتاب «راهنمایی بر روش‌های تصمیم‌‏گیری چند معیاره (MADM)» منتشر شد

تعداد بازدید:۷۸۹
روابط عمومی دانشگاه تهران: انتشارات بین‌المللی وایلی، کتاب «راهنمایی بر روش‌های تصمیم‌‏گیری چند معیاره (MADM)»، اثر مشترکی از دکتر امید بزرگ ‏حداد، استاد پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران، پروفسور هیگو لواسیگا، استاد دانشگاه کالیفرنیا. سانتا باربارا و بابک ذوالقدر اصلی، دانش‌‏آموخته دانشگاه تهران را منتشر کرد.

 

بنا بر گزارش پردیس کشاورزی و منابع طبیعی، در کتاب «راهنمایی بر روش‌های تصمیم‌‏گیری چند معیاره (MADM)»، مبانی نظری و عملی پیاده‏‌سازی گام به گام این دسته روش‌ها مورد بررسی قرار گرفته است. در این اثر، نویسندگان با دیدی فرا رشته‌ای به بررسی برخی از مهم‌ترین و پرکاربردترین روش‌های مربوط به تصمیم‌گیری چند معیاره پرداخته و عملکرد آنها را در رشته‌های مختلف مورد ارزیابی قرار داده‌اند.

در این کتاب، افزون‌بر بررسی بیش از ۲۰ روش پرکاربرد موجود، چندین چهارچوب وزن‌دهی ساده نیز مورد بررسی قرار گرفته است. لازم به ذکر است که مطالب کتاب به گونه‌ای تنظیم شده تا در صورت لزوم، خواننده بتواند از مطالب و محتویات هر فصل به طور مستقل بهره ببرد.

در هر فصل از کتاب، موضوع‌هایی همچون دستورالعمل گام به گام برای پیاده‌‏سازی یک روش یا در برخی موارد خانواده‌ای از روش‌های تصمیم‌‌گیری چند معیاره، سابقه مطالعاتی جامع و شامل به همراه مثال‌های کاربردی و متنوع برای روش‌های مذکور با توجه به رشته‌های مختلف، مبانی نظری مرتبط برای درک هرچه بهتر روش‌های مذکور‏ و بررسی نحوه پیاده‌‏سازی روش‌های یاد شده در حل مسائل واقعی عنوان شده است.

در روش‌های تصمیم‌‌گیری چند معیاره اهداف ذینفعان به شکل دسته‌ای از معیارهای غالباً متعارض بیان می‌شوند. این امر باعث می‌شود این دسته از روش‌ها بتوانند برای حل بسیاری از مسائل واقعی کاربرد داشته باشند. کتاب یاد شده به بررسی برخی از مهم‌ترین و پرکاربردترین این روش‌ها می‌‏پردازد. مطالعه این کتاب به محققان، دانشجویان و استادانی که در تحقیقات و پروژه‌های خود به ساختار تصمیم‌‌گیری پایدار و چند معیاره نیاز دارند، توصیه می‌شود.

کلید واژه ها: پردیس کشاورزی و منابع طبیعی انتشارات وایلی


( ۳ )

نظر شما :