نشست صمیمانه سرپرست دانشگاه تهران با مسئولان نشریات دانشجویی دانشگاه تهران

۱۵ آذر ۱۳۹۳ | ۲۰:۱۰ کد : ۱۷۰۷ اخبار اخبار دانشجویی
تعداد بازدید:۱۱۸۵
نشست صمیمانه سرپرست دانشگاه تهران با مسئولان نشریات دانشجویی دانشگاه تهران

دکتر محمود نیلی احمد آبادی سرپرست دانشگاه، دکتر غلامرضا جمشیدیها معاون فرهنگی دانشگاه، دکتر جعفرگل محمدی مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و دکترغلامحسین کریمی دوستان، رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی ۱۵ آذر در نشستی صمیمانه با حضور مدیران مسئول، صاحبان امتیاز و سردبیران نشریات دانشجویی در تالار امیر کبیر شرکت کردند.
در این نشست که با حضور بیش از ۷۰ نفر از حضور مدیران مسئول، صاحبان امتیاز و سردبیران نشریات دانشجویی برگزار شد دکتر نیلی احمد آبادی سرپرست دانشگاه با اشاره به اهمیت نشریات گفت: آنچه که انسان‌ را از سایر موجودات متمایز می‌کند قدرت بیان و قدرت تفکر است و آنچه به بیان و تفکر ویژگی خاص می‌دهد تبدیل این قدرت تفکر به نوشته و متن  است که قطعا اهمیت قلم در تفکر دینی ما هم از این جهت است.
سرپرست دانشگاه تهران با اشاره به نقش و تأثیر نشریات در دانشگاه گفت: قطعا نشریات در دانشگاه که وظیفه‌اش تولید و نشر علم است اهمیت بسزای دارند.
دکتر نیلی احمد آبادی بااشاره به سخنان دانشجویان و مسئولان نشریات دانشجویی در این جلسه گفت: اینکه شما با صراحت به بیان دیدگاه‌های خود می‌پردازید نشان دهنده قوت دانشگاه تهران و این تعداد نشریات دردانشگاه تهران مایه شادمانی و قوت قلب است.
سرپرست دانشگاه تهران با تأکید بر حمایت از دانشجویان فعال در عرصه نشریات دانشجویی تقید به قانون و چارچوب‌های قانونی را موجب رشد و ارتقا و تأثیر این نشریات بر دانشگاه و جامعه دانست و افزود: ما با تمام توان از دانشجویان فعال در این عرصه حمایت می‌کنیم اما انتظار این است که دانشجویان با درک شرایط و محدویت‌های دانشگاه ، جامعه و کشور به فعالیت بپردازند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با استقبال از پیشنهاد‌های طرح شده از سوی دانشجویان در این جلسه گفت: دانشجویان فعال در این عرصه باید سعی کنند تا نشریات آنها مخاطب محور باشد و صرف انجام یک فعالیت کافی نیست بلکه باید نشریات شما بتوانند مخاطب جذب کنند.
سرپرست دانشگاه با تأکید بر حمایت قانونی و حقوقی از دانشجویان گفت: ما از حقوق شما در چارچوب قانون و ضوابط وزارت علوم دفاع می‌کنیم شما هم محدویت‌های دانشگاه را ببنید تا با کمترین هزینه انتقادات شما بیان شود.
دکتر نیلی احمد آبادی با بیان اینکه امیدوارم شاهد هیچگونه شکایتی از نشریات دانشجویی نباشیم اما اگر چنین شد من مطمئن هستم ناظران با کمال عدالت و انصاف نسبت به صدور حکم مبادرت خواهند کرد.
وی همچنین بر عدم سو استفاده از ابزاری ، تأکید کرد و گفت: هیچ کس در دانشگاه نباید از ابزاری که در دست دارد سو استفاده کند.
سرپرست دانشگاه در پایان با اشاره به محدویت‌های مالی دانشگاه گفت:شما دانشجویان باید بر همه مسائل دانشگاه اعم از فرهنگی ، علمی ، اداری ، فیزیکی و بودجه‌ای حساس باشید و طبعا با اشراف به همه مسائل بهتر می‌توانید مشکلات را انعکاس دهید.
در این دیدار دست اندر کاران نشریان دانشجویی نیز به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند که رتبه‌بندی نشریات، کمبود بودجه، حمایت از دانشجویان و نشریات در مواقع شکایت از آن‌ها از جمله مسائلی بودند که دانشجویان بیان کردند.

گفتنی است بیش از ۳۵۰ نشریه دانشجویی با موضوعات علمی ، فرهنگی، سیاسی در سطح دانشگاه  تهران فعالیت دارد.