از سوی رئیس اتحادیه AUAP:

رئیس و شش عضو هیأت علمی دانشگاه تهران به عنوان عضو کمیته‌های تخصصی اتحادیه بین‌المللی دانشگاه‌های آسیا و اقیانوسیه (AUAP) منصوب شدند

۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۲۲:۴۱ کد : ۱۶۲۲۲ اخبار اخبار بین‌الملل
تعداد بازدید:۶۰۱
روابط‌عمومی دانشگاه تهران: دکتر پیتر لاورل، رئیس اتحادیه بین‌المللی دانشگاه‌های آسیا و اقیانوسیه با ارسال احکامی، رئیس و شش عضو هیأت علمی دانشگاه تهران را به عنوان عضو کمیته‌های تخصصی این اتحادیه منصوب کرد.
رئیس و شش عضو هیأت علمی دانشگاه تهران به عنوان عضو کمیته‌های تخصصی اتحادیه بین‌المللی دانشگاه‌های آسیا و اقیانوسیه (AUAP) منصوب شدند

بر اساس این احکام دکتر محمود نیلی احمدآبادی به عنوان رئیس کمیته تخصصی تحولات دیجیتال، دکتر عباس قنبری باغستان به عنوان عضو کمیته تخصصی ارتباطات، دکتر محمدحسین صراف‌زاده و دکتر محمدباقر قهرمانی به عنوان عضو کمیته تخصصی کشوری، دکتر مهدی پورفتح به عنوان عضو کمیته تخصصی پژوهش و نوآوری، دکتر عباس بازرگان به عنوان عضو کمیته تضمین کیفیت و دکتر سید امید فاطمی به عنوان عضو کمیته تخصصی تحولات دیجیتال منصوب شده‌اند.
در احکام جداگانه‌ای که هفته گذشته با امضای دکتر پیتر لاورل به دانشگاه تهران ارسال شده است، هرکدام از اعضا به مدت ۳ سال به عنوان عضو کمیته‌های تخصصی AUAP منصوب شده‌اند. وی در این احکام اظهار امیدواری کرده است که اعضای کمیته‌ها بتوانند در جهت تقویت همکاری‌ها و معرفی بیشتر اتحادیه در کشورهای آسیا و اقیانوسیه تلاش کنند.
گفتنی است اتحادیه AUAP از اتحادیه‌های معتبر دانشگاهی در آسیا و اقیانوسیه است که ریاست این اتحادیه نیز از سال ۱۳۹۷ تا ۱۳۹۹ برعهده دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران بود.
پیشنهاد تأسیس اتحادیه دانشگاه‌های آسیا و اقیانوسیه (AUAP) در کنفرانسی صورت گرفت که ۲۸ جولای ۱۹۹۵ در دانشگاه سوراناری تایلند برگزار شد.
از اهداف این اتحادیه می‌توان به حفظ و توسعه همکاری‌های فرهنگی، اجتماعی، اعتقاد به همکاری منطقه‌ای بین دانشگاه‌ها، توسعه اجتماعی- اقتصادی، توسعه منابع انسانی و درک متقابل اشاره کرد.
علاوه بر دانشگاه تهران، دانشگاه اصفهان، دانشگاه‌های جامعه‌المصطفی (ص)، علامه طباطبایی، الزهرا، علم و صنعت ایران، شهید بهشتی، تربیت مدرس و پژوهشگاه پلیمر تبریز، نیز عضو این اتحادیه هستند.

کد تحریریه : ۱۰۰/۱۰۱/۱۰۴

کلید واژه ها: AUAP اتحادیه دانشگاه‌های آسیا و اقیانوسیه


( ۲ )

نظر شما :