در دیدار با معاون پژوهشی دانشگاه تهران؛

هیأت عالی‌رتبه دانشگاه دمشق خواستار توسعه همکاری‌های علمی-تحقیقاتی با دانشگاه تهران شد

۲۳ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۶:۴۶ کد : ۱۵۴۵۱ اخبار اخبار ستادی اخبار توسعه‌ای
تعداد بازدید:۳۶۷
روابط‌عمومی دانشگاه تهران: در دیدار هیأت عالی‌رتبه دانشگاه دمشق با دکتر محمد رحیمیان، معاون پژوهشی دانشگاه تهران، دو طرف بر گسترش همکاری‌های دانشگاهی تاکید کردند.

بنا به گزارش معاونت بین‌الملل دانشگاه تهران، در این دیدار که ۱۹ اسفند ماه برگزار شد، دکتر رحیمیان، معاون پژوهشی دانشگاه ضمن خوشامد گویی به هیأت دانشگاه دمشق با اشاره به نزدیکی فرهنگی دو کشور دوست و برادر ایران و سوریه و نیز تاریخچه طولانی همکاری‌های دو دانشگاه تهران و دمشق، آماری از دانشجویان دانشگاه تهران در رشته‌ها و مقاطع تحصیلی مختلف ارائه داد.

معاون پژوهشی دانشگاه تهران، ضمن معرفی پردیس‌های مختلف دانشگاه با اعلام علاقه‌مندی دانشگاه به گسترش همکاری با دانشگاه دمشق، پردیس فارابی را به عنوان نقطه شروعی برای همکاری دو دانشگاه برشمرد.

در این دیدار همچنین دکتر محمدرضایی، رئیس پردیس فارابی با معرفی این پردیس به همکاری‌های قبلی این پردیس در حوزه‌های فقهی، حقوقی، ادبی اشاره کرد و افزود که با توجه به انتشار چندین نشریه به زبان عربی نیازمند همکاری اساتید عرب زبان در هیأت تحریریه هستیم و امیدواریم بتوانیم در این زمینه نیز همکاری داشته باشیم. وی همچنین علاقه‌مندی این پردیس را به تبادلات علمی و انتشار مقالات مشترک اعلام کرد.

دکتر حسام الخوری، نایب رئیس و معاون علمی دانشگاه دمشق نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور در ایران و دانشگاه تهران و با قدردانی از حسن استقبال مسئولان دانشگاه تهران از هیأت دانشگاهی دمشق، هدف از این دیدار را عملیاتی کردن مفاد تفاهم‌نامه همکاری منعقد شده در سال ۲۰۱۹ عنوان کرد و خواستار همکاری در زمینه تبادل استاد و دانشجو در تمامی رشته‌ها و مقاطع بخصوص حوزه‌های فناوری و مهندسی شد.

در ادامه این دیدار دو طرف درباره برگزاری دوره‌های فشرده مشترک با در نظر گرفتن اولویت رشته‌های IT و تکنولوژی و علوم انسانی در پردیس فارابی، برگزاری جلسات ماهانه با استادان مربوطه در هر حوزه با هماهنگی هر دو دانشگاه، اعزام هیأتی از دانشگاه تهران به منظور بازدید از دانشگاه دمشق و بررسی موارد همکاری‌های بین‌المللی و تبادل استاد و دانشجو بحث و تبادل نظر کرده و راه‌های چگونگی این همکاری‌ها را مورد بررسی قرار دادند.

همچنین در این دیدار نماینده و هماهنگ کننده امور مربوطه در هر دو دانشگاه معرفی شدند.

این هیأت همچنین از کتابخانه مرکزی و موزه نسخ خطی آن و پارک علم و فناوری دانشگاه بازدید کردند.

گفتنی است دکتر فیراز الهیناوی، معاون پژوهشی دانشگاه دمشق؛ دکتر مایسا السیوفی، مدیرکل روابط بین‌الملل دانشگاه دمشق؛ دکتر قیس وارکوزک ، مدیرکل پژوهشی دانشگاه دمشق و دکتر محمد سعید ابوتراب، معاون پژوهشی دانشکده IT، نایب رئیس و معاون علمی دانشگاه دمشق را در این دیدار همراهی می‌کردند.

کد تحریریه : ۱۰۰/۱۰۱/۱۰۴

کلید واژه ها: معاونت بین‌الملل دانشگاه دمشق همکاری‌های علمی بین‌المللی پردیس فارابی IT


( ۱ )

نظر شما :